Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Nezařazené

Je vaše škola kvalitní nebo ne? A jak její kvalitu zlepšit? Inspirujte se v knize Na naší škole nám záleží

kniha2
Učitelé i rodiče si často kladou otázku, zda je jejich škola kvalitní nebo ne a jak její kvalitu zvýšit. Chtěli bychom vám představit zajímavou knihu s názvem Na naší škole nám záleží, která vyšla v nakladatelství Portál. Přináší řadu konkrétních námětů ke sledování a zvyšování kvality školy.

Share This:

Jste učitelé? Pořiďte si kartu ITIC a čerpejte řadu výhod

Prukaz_ITIC_SS-VS_2017
Široká veřejnost zná především známější kartu ISIC určenou pro studenty. Organizace ISIC Association však vydává také mezinárodně uznávaný průkaz pro učitele ITIC. Nevíte o co se jedná, jak si kartu pořídit a jaké výhody můžete čerpat?

Share This:

GeoBoards zajímavá pomůcka do různých předmětů

geoquadro4
Řada našich čtenářů jistě zná a již používá produkty firmy Oskola. Chtěli bychom vám představit zajímavou pomůcku pro činnostní vyučování, kterou tato firma nabízí. GeoBoards je deska s kolíčky, za které se přichytávají různě barevné gumičky. Někteří tuto pomůcku používají, ale většinou puze ke znázorňování různých obrazců a geometrických tvarů. Díky kartičkám s úkoly, které nabízí Oskola, lze však destičky využívat v různých předmětech, a zároveň tak rozvíjet ještě více kompetencí současně.

Share This:

Tvořte týdenní plány efektivně a užitečně

waiting-410328_640
Pod pojmem týdenní plán si mnoho učitelů představí další zbytečnou a náročnou byrokracii. Proč může být plánování týdne užitečné a jak na to, aby to bylo efektivní? Probírání učiva a zadávání úkolů je často chaotické, nahodilé a učitelé příliš nepřemýšlejí nad jejich skutečným přínosem či souvislostmi s ostatními předměty. Právě při plánování máte možnost se nad probíraným učivem a aktivitami zamyslet a soustředit se na priority. Správné plánování také může pomoci učitelům ke snížení stresu.

Share This:

Studentský spotřebitelský diář dostal i on-line podobu

book-1468934_1920
Chtěli bychom vás seznámit s nabídkou studentského spotřebitelského diáře, který nově dostal také on-line podobu. Jedná se sice o diář určený spíše pro starší žáky, ale rady a v něm obsažené informace jsou by měli znát i mladší žáci a jejich učitelé.

Share This:

Pomozte při tvorbě metodických postupů a materiálů výuky hudební výchovy na ZŠ vyplněním krátkého dotazníku

music-notes-683066_1920
Nadační fond The Music FunDation ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů a Společností pro hudební výchovu vytvořil iniciativu, jejímž cílem je nejen usnadnit učitelům přípravu na hodiny hudební výchovy, ale především přispět k rozvoji aktivního přístupu dětí a mládeže k hudbě a muzicírování, a v samotném důsledku tak pomoci zvýšit kvalitu a atraktivitu výuky hudební výchovy na základních školách. Jedním z výstupů by měly být také zdarma dostupné metodické postupy a materiály pro výuku hudební výchovy.

Share This:

V červenci a srpnu magazín nevychází

tourism-1121492_1920

Redakce upozorňuje, že v měsíci červenci a srpnu magazín nevyjde. Další vydání očekávejte s příchodem nového školního roku – 5.9.2016

Magazín Zakatedrou.cz přeje všem svým čtenářům příjemně strávené prázdniny.

Share This:

Žáci tráví málo času na čerstvém vzduchu. Je na čase uvažovat o zavedení jedné hodiny týdně výuky venku?

running-1421620_1920
Den 17.6. vyhlásila Anna Portch z Velké Británi s podporou učitelů z London Sustainable Schools Forum (LSSF) jako mezinárodní den prázdných tříd a vyzvala všechny učitele: „Jděte učit ven!“. Jedná se o celosvětovou kampaň, která vychází z faktu, že děti tráví málo času venku. Výuka by se měla na jeden den přesunout ze školních lavic ven. Jedním z účelů této kampaně je přimět učitele, rodiče i širokou veřejnost zamyslet se nad množstvím času, který tráví děti venku.

Share This: