Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Nezařazené

Od ledna změní magazín Zakatedrou.cz svoji formu

logo_f
Následující rok bude pro magazín Zakatedrou.cz již čtvrtým. Během uplynulých tří let jsme vydali přes tři sta článků zabývajících se problematikou výuky na 1. stupni základních škol, náměty na obohacení práce v hodinách, inspirací na zajímavé pomůcky apod. Za tuto dobu jsme zaznamenali spoustu pozitivních ohlasů jak od odborníků tak od učitelů z praxe. Všech pozitivních reakcí si velmi vážíme a věříme, že jsme alespoň trochu přispěli ke zkvalitnění výuky nejen na 1. stupni základních škol.

Share This:

Je vaše škola kvalitní nebo ne? A jak její kvalitu zlepšit? Inspirujte se v knize Na naší škole nám záleží

kniha2
Učitelé i rodiče si často kladou otázku, zda je jejich škola kvalitní nebo ne a jak její kvalitu zvýšit. Chtěli bychom vám představit zajímavou knihu s názvem Na naší škole nám záleží, která vyšla v nakladatelství Portál. Přináší řadu konkrétních námětů ke sledování a zvyšování kvality školy.

Share This:

Jste učitelé? Pořiďte si kartu ITIC a čerpejte řadu výhod

Prukaz_ITIC_SS-VS_2017
Široká veřejnost zná především známější kartu ISIC určenou pro studenty. Organizace ISIC Association však vydává také mezinárodně uznávaný průkaz pro učitele ITIC. Nevíte o co se jedná, jak si kartu pořídit a jaké výhody můžete čerpat?

Share This:

GeoBoards zajímavá pomůcka do různých předmětů

geoquadro4
Řada našich čtenářů jistě zná a již používá produkty firmy Oskola. Chtěli bychom vám představit zajímavou pomůcku pro činnostní vyučování, kterou tato firma nabízí. GeoBoards je deska s kolíčky, za které se přichytávají různě barevné gumičky. Někteří tuto pomůcku používají, ale většinou puze ke znázorňování různých obrazců a geometrických tvarů. Díky kartičkám s úkoly, které nabízí Oskola, lze však destičky využívat v různých předmětech, a zároveň tak rozvíjet ještě více kompetencí současně.

Share This:

Tvořte týdenní plány efektivně a užitečně

waiting-410328_640
Pod pojmem týdenní plán si mnoho učitelů představí další zbytečnou a náročnou byrokracii. Proč může být plánování týdne užitečné a jak na to, aby to bylo efektivní? Probírání učiva a zadávání úkolů je často chaotické, nahodilé a učitelé příliš nepřemýšlejí nad jejich skutečným přínosem či souvislostmi s ostatními předměty. Právě při plánování máte možnost se nad probíraným učivem a aktivitami zamyslet a soustředit se na priority. Správné plánování také může pomoci učitelům ke snížení stresu.

Share This:

Studentský spotřebitelský diář dostal i on-line podobu

book-1468934_1920
Chtěli bychom vás seznámit s nabídkou studentského spotřebitelského diáře, který nově dostal také on-line podobu. Jedná se sice o diář určený spíše pro starší žáky, ale rady a v něm obsažené informace jsou by měli znát i mladší žáci a jejich učitelé.

Share This:

Pomozte při tvorbě metodických postupů a materiálů výuky hudební výchovy na ZŠ vyplněním krátkého dotazníku

music-notes-683066_1920
Nadační fond The Music FunDation ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů a Společností pro hudební výchovu vytvořil iniciativu, jejímž cílem je nejen usnadnit učitelům přípravu na hodiny hudební výchovy, ale především přispět k rozvoji aktivního přístupu dětí a mládeže k hudbě a muzicírování, a v samotném důsledku tak pomoci zvýšit kvalitu a atraktivitu výuky hudební výchovy na základních školách. Jedním z výstupů by měly být také zdarma dostupné metodické postupy a materiály pro výuku hudební výchovy.

Share This:

V červenci a srpnu magazín nevychází

tourism-1121492_1920

Redakce upozorňuje, že v měsíci červenci a srpnu magazín nevyjde. Další vydání očekávejte s příchodem nového školního roku – 5.9.2016

Magazín Zakatedrou.cz přeje všem svým čtenářům příjemně strávené prázdniny.

Share This:

Žáci tráví málo času na čerstvém vzduchu. Je na čase uvažovat o zavedení jedné hodiny týdně výuky venku?

running-1421620_1920
Den 17.6. vyhlásila Anna Portch z Velké Británi s podporou učitelů z London Sustainable Schools Forum (LSSF) jako mezinárodní den prázdných tříd a vyzvala všechny učitele: „Jděte učit ven!“. Jedná se o celosvětovou kampaň, která vychází z faktu, že děti tráví málo času venku. Výuka by se měla na jeden den přesunout ze školních lavic ven. Jedním z účelů této kampaně je přimět učitele, rodiče i širokou veřejnost zamyslet se nad množstvím času, který tráví děti venku.

Share This: