Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Říjen 2016

Proč jsme 28.10. doma?

czech-republic-1500647_1280
28.10. je státní svátek. Děti nechodí do školy, velká část dospělých nejde do práce a většina obchodů zůstává tento den zavřená. Víme však, proč je tento den vyhlášen státním svátkem? A vědí to také děti ve školách? Nabízíme krátký přehled informací o vzniku Československa.

Share This:

Pěnový had – jednoduchá pomůcka, která skýtá mnoho možností pro využití v hodinách tělesné výchovy

dsc_0037
Jistě znáte vodní nudli, která se prodává téměř v každém obchodě zaměřeném na sportovní zboží. Většině lidí je známá jako pomůcka k výuce plavání. Tato pomůcka však nabízí také spoustu dalších možností k využití v hodinách školní tělesné výchovy.

Share This:

Pořiďte do školy šprtec a turnaje mohou začít

img_5305
Billiard – hockey, česky nazývaný šprtec nebo také stolní hokej, je oblíbená stolní hra v rekreační i sportovní formě. Hrát šprtec není těžké a zvládnou to i žáci na 1. stupni základních škol. Zápasy ve stolním hokeji mohou zpestřit přestávky, stát se náplní školní družiny, lze založit zájmový kroužek, uspřádat školní turnaj … Při hře často není úplně rozhodující věk, zajímavé jsou tedy také souboje mezi žáky a učiteli nebo jednotlivými třídami.

Share This:

Skutečně zdravá škola nabízí 10 jednoduchých pravidel, která by mohla nahradit spotřební koš

chicken-559892_1280
Skutečně zdravá škola je občanská iniciativa usilující o zlepšení školního stravování. Snaží se jednak o změnu Vyhlášky o školním stravování tak, aby odpovídala současným vědeckým poznatkům a též o zavádění komplexního programu Skutečně zdravá škola.

Share This:

Aplikace Seesaw – žákovské digitální portfolio

seesaw
Přemýšleli jste o vytvoření sociální sítě pro vaši školu nebo třídu? Aplikace Seesaw je primárně určená k vedení digitálního portfolia žáků, ale nabízí také vytvoření soukromé sociální sítě, do které se mohou přihlásit učitelé, rodiče a žáci.

Share This:

Chce to více chlapů

autumn-1700036_1920
Přečtěte si krátké podzimní zamyšlení o situaci ve školství.

Share This:

Jak začít s pozorováním hlasů ptáků?

sparrow-50346_1920
Na podzim někteří ptáci odlétají, mnozí živočichové se ukládají k zimnímu spánku a lidé méně často vyrážejí do přírody. Příroda utichá. Ne však docela, některé ptáky můžeme slyšet také v podzimních a zimních měsících. Využijte ztichlé přírody, ve které neslyšíme takové množství hlasů a zvuků jako v jarních a letních měsících, a zkuste děti učit pozorovat hlasy ptáků. Díky internetovým portálům, na kterých jsou zdarma dostupné nahrávky ptačích hlasů, to dokáže i vyučující, který si v tomto oboru není zatím tolik jistý. Poradíme vám, jak na to.

Share This:

Vyjádřete nám váš názor v anketě

keyboard-824317_1920
Při vzniku magazínu jsme přemýšleli, jakou formu magazínu zvolit, aby jednotlivé články nezapadly mezi ostatními. Jako nejvhodnější jsme vybrali variantu měsíčníku. Každý měsíc nabízíme čtenářům několik zajímavých článků, které se snažíme psát zajímavou a odlehčenou formou. Chtěli bychom, aby pedagogové unavení po náročné práci za katedrou si nalezli alespoň jednou měsíčně čas na přečtení aktuálních článků z jejich oboru.

Share This:

Přijměte pozvání na konferenci Křesťan za katedrou

Přijměte pozvání na konferenci Křesťan za Katedrou, která se bude konat 12. listopadu v Praze 5.

Share This: