Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Prosinec 2016

Koledy s notami pro boomwhackers

koledy_boomwhackers
K vánocům neodmyslitelně patří také vánoční koledy. Zkuste oživit nácvik koled nebo vánoční besídku jejich netradičním zpracováním. Chtěli bychom vám pomoci a zaplnit nedostatek not pro boomwhackers. Proto jsme vytvořili noty pro boomwheckers k několika známým vánočním koledám.

Share This:

Stopy ve sněhu – co se v lese odehrálo?

img_1146
Les a živočichové žijící v našich lesích jsou důležitou součástí výuky o přírodě kolem nás a přírodních zákonitostech. Chtěli bychom vás seznámit se sadou razítek obsahující tiskátka s obrázky z ekosystému lesa a možnostmi jejich využití nejen ve výuce na 1. stupni ZŠ.

Share This:

Uspořádejte vzájemné třídní setkání rodičů, učitelů a žáků, kde si budou moci žáci společně s rodiči vyzkoušet zábavné didaktické hry

family-960452_1920
Školy stále častěji zjišťují, že bez vzájemné spolupráce školy s rodiči to nepůjde. Čím dál větší oblibě se těší různé nové formy třídních schůzek (čtěte Jak na třídní schůzky?)Při vzájemném setkávání rodičů, žáků a učitelů můžete jít ještě dále a vymýšlet další zajímavá střetnutí. Chtěli bychom vám představit tip na vzájemné třídní setkání rodičů, učitelů a žáků, kde si budou moci žáci společně s rodiči vyzkoušet zábavné didaktické hry a aktivity, které učitel zařazuje do běžné výuky.

Share This:

Educon – systém pro vytváření WWW stránek

educon2
V současnosti je prezentování školy a předávání obecných informací prostřednictvím webových stránek u mnoha škol samozřejmostí. Velké množství škol má na internetu zveřejněny pouze obecné informace, které několik měsíců neaktualizuje, jsou málo přehledné … Chtěli bychom vám proto představit systém pro tvorbu a správu školních webových stránek Educon. Jedná se o jednoduchý systém, díky kterému snadno získáte moderní webové stránky, které můžete jednoduše obsluhovat. Po krátkém zaškolení zvládnou se systémem pracovat i méně počítačově gramotní učitelé nebo sami žáci.

Share This:

Magazín Zakatedrou.cz naděluje pod stromeček – soutěž o učitelský organizér a boomwhackers

winner-1575841_1920
Magazín Zakatedrou.cz si všech svých čtenářů váží a děkuje jim za přízeň. Bez spokojených čtenářů by vydávání magazínu nemělo smysl. Jako poděkování za vaši přízeň bychom vás chtěli potěšit a nadělit dárky pod stromeček. Protože je vás však velké množství, které se počítá v tisících, nemůžeme bohužel obdarovat všechny. Proto jsme vyhlásili dvě vánoční soutěže. Vyhrát můžete sadu boomwhackers nebo krásný učitelský organizér.

Share This:

Tip na exkurzi – zveme vás na výstavu Moravská vesnička a betlém

017
Máme pro vás skvělý tip na předvánoční exkurzi. Krásná expozice, která se pro žáky 1. stupně velmi hodí (líbí se však i mladším nebo starším dětem) se nachází v samém centru města Brna. Krásně doplňuje učivo o minulosti. Ideální dobou pro návštěvu této expozice je právě období kolem vánoc, neboť součástí výstavy je také výstava pohyblivých betlémů.

Share This:

Tip na školní výlet – zážitkový park Fábula

dsc_1980
Mohlo by se zdát, že na otázku „Kam na školní výlet?“ je brzy hledat odpověď již teď. Chcete-li si být ale jistí, že po vaší volbě v klidu zamluvíte vámi vybraný termín, pomalu začíná být načase se po správné destinaci poohlížet. Už jen proto, že zaujmout a zabavit dnešní školáky je čím dát těžším úkolem. A dobrý pedagog chce jistě splnit očekávání svých žáků, která jsou plná touhy po nezapomenutelných zážitcích. Musí však posoudit i význam školního výletu pro vzdělání svých dětí a také přemýšlet nad problematikou počasí, vzdálenosti, ceny, atd.

Share This:

Tip na dárek – Zaléváte čaj vodou, která má správnou teplotu? Pořiďte si čajový teploměr

img_1208
Také to tak děláte? Nalijte vodu do konvice, počkáte, až začne vřít, čaj rychle zalijete, vezmete si ho a utíkáte pracovat? Zkuste věnovat pár minut čaji pro zklidnění a dopřejte si chvíli klidu u dobrého čaje. Součástí relaxace nemusí být pouze jeho konzumace, i příprava čaje se může stát odpočinkovým rituálem. Co kdybyste obětovali chvíli svého času přípravě kvalitního pravého čaje? Věděli jste například, že chuť a kvalita čaje závisí také na teplotě vody, kterou tento čaj zalijete?

Share This: