Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Na kafíčko s …

Na kafíčko s … Janou Frankovou

microphone-2316268_640
Tentokrát jsme si popovídali se spolumajitelkou vydavatelství ALCA paní Janou Frankovou, která se po úspěchu titulu Můj cestovní deník (o němž si můžete přečíst v článku Tip na publikaci: Můj cestovní deník) rozhodla uvést na trh také Můj školní blog(o němž si můžete přečíst v článku Chcete, aby si žáci vedli školní kroniky? Vyzkoušejte Můj školní blog). Celý projekt vznikal spontánně za supervize zkušené učitelky. Tím bylo zaručeno, že Školní blog je navázán i na školní osnovy a může být radostí dětem a pomocí učitelům. Nápadů na projekty pro děti je mnoho, tak se necháme překvapit jaký bude další výtvor. Co vše za vydáním úspěšných titulů stálo a jaké má paní Jana plány do budoucna?

Share This:

Na kafíčko s … autorkami společenské hry Evropa hrou Kateřinou Loukotovou a Martinou Bubákovou

Evropa hrou_hraci deska
Tentokrát jsme si u kávičky popovídali s autorkami společenské deskové hry Evropa hrou Kateřinou Loukotovou a Martinou Bubákovou. Zajímalo nás, jak se pouhý nápad vytvořit deskovou hru postupně měnil v realitu. Co vše za vydáním úspěšné deskové hry stálo?

Share This:

Od nápadu až po veselé dětské tváře

microphone-1172260_1280
V květnovém čísle našeho magazínu čtenářům radíme, jak si mohou levně a jednoduše pořídit loutkové divadlo. Nápad a provedení se nám velmi líbí, proto jsme požádali Miluši Řehůřkovou, autorku vystřihovánky, o rozhovor. Ta naše pozvání přijala a ráda se s námi podělila o její příběh. Třeba bude příběh paní Miluše pro někoho z našich čtenářů inspirací, jak si kvalitní nápad nenechat jen pro sebe a veřejně se o něj podělit.

Share This:

Na kafíčko s … Nina Suchomelová

Nina3
Dnes jsme si na kafíčko pozvali paní Ninu Suchomelovou, která sepsala a v praxi potvrdila fungující principy pomáhající řešit kázeňské problémy ve třídě. Tyto univerzální principy šíří mezi ostatní pedagogy. Pomáhá tak učitelům, aby byli schopni vnitřně motivovat, nadchnout a uměli s žáky efektivně komunikovat. O své poznatky se dělí s ostatními pedagogy tím, že provozuje internetový portál www.ninasuchomelova.cz, na facebooku vytvořila stránku „Na kafíčko o přestávce“. Je autorkou dvou eBooků (elektronických knih) „5 zaručených triků, které vaše učitelské nervy ocení“ (ke stažení ZDARMA) a „3 kroky ke zkrocení džungle před tabulí“.

Share This:

Na kafíčko s … paní učitelkou Dagmar Urbanovou

dasa_kavicka
Dnes jsme si k rozhovoru u kávičky pozvali na první pohled obyčejnou paní učitelku Dagmar Urbanovou. Zaujaly nás však její nápady, elán a snaha neustále vylepšovat výuku. No prostě pro děti a svoji práci žije. A hlavně, výsledky její snahy jsou na jejich žácích vidět, což potvrzují i spokojení rodiče. A nejen pro takové učitelky a učitele je náš magazín určen.

Share This: