Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Materiály ke stažení

Encyklopedický list na téma povolání určený pro 1. ročník a pracovní listy pro práci s listem ke stažení

encyklopedie obr
Přinášíme Vám zajímavý encyklopedický list pro děti mladšího školního věku. Na obrázku mohou žáci nalézt spoustu zaměstnání.

Share This:

Pracovní listy ke stažení – Z domu až do vesmíru

vesmír
Pro žáky je důležité, pokud probírané učivo vychází od známého k neznámému a od blízkého ke vzdálenému. Součástí učiva oboru člověk a jeho svět by tedy mělo být také vyvození polohy místa bydliště vzhledem k České republice a celému světu. Přinášíme vám tedy pracovní listy, které jsou ověřeny v praxi, děti baví a mají také pozitivní efekt v podobě znalostí žáků. Materiálem jsme se inspirovali v zahraničí a upravili jsme ho pro potřeby dětí v České republice.

Share This:

Kniha 100 let republiky – pracovní listy

Po stopách stoleté dámy
V nakladatelství Portál vyšly v nedávné době knihy Po stopách stoleté dámy (seznamovali jsme vás s ní také v magazínu Zakatedrou.cz v článku Kniha Po stopách stoleté dámy nám připomene události naší země za posledních 100 let) a Poznej s námi Česko. Toto nakladatelství nyní k uvedeným titulům připravilo také pracovní listy, které jsou volně ke stažení.

Share This:

Jarní květiny – materiál pro práci s rozšířenou realitou

jarní květ
V článku Rozšířená realita dává tištěným materiálům další rozměr a Jednoduchý návod, jak vytvářet materiály s využitím rozšířené reality s využitím bezplatné aplikace od Aurasma jsme vás blíže seznámili s problematikou rozšířené reality a představili jsme vám, jak je možné ji využívat při výuce a jak si jednoduše mohou učitelé vytvořit vlastní materiály využívající rozšířenou realitu. Výroba vlastních materiálů není úplně složitá, ale zejména v počátcích bude vyžadovat více času, který jak víme je pro učitele v záplavě dalších povinností velmi cenný. Pro naše čtenáře jsme tedy připravili materiály zabývající se aktuálním tématem Jarní květiny, které podporují práci s rozšířenou realitou. Pracovní listy mohou učitelé ihned použít ve výuce, mohou je upravit dle svých potřeb, mohou se inspirovat nebo si prostě jen vyzkoušet práci s rozšířenou realitou.

Share This:

Olympijské hry – Stáhněte si obrázky sportů zimních olympijských her k vybarvení

omalovanky
K tématu olympijských her jsme připravili také publikaci s obrázky sportů zimních olympijských her k vybarvení. Obrázky lze použít také při tvorbě různých projektů a materiálů, které souvisejí s touto sportovní událostí.

Share This:

Sestavte si vlastní deník školy v přírodě podle našich šablon

denik
Také v zimních měsících řada tříd vyráží na školy v přírodě, kde zažívají nejrůznější dobrodružství. Aby jedinečné zážitky nezapomněli a mohli na ně za několik let vzpomínat, je dobré, pokud si budou vést deník. Mladší děti však často nevědí, jak si takový deník vést a co vše si zaznamenávat. Proto jsme nachystali vzorové listy určené k zapisování nejen každodenních zážitků, ale také například informací o ubytování, o počasí.

Share This:

Využívání grafů při testování výkonů

profits-1953616_640
V minulém čísle magazínu Zakatedrou.cz jsme publikovali článek Jak číst a tvořit jednoduché grafy, který měl u čtenářů pozitivní ohlas. Jednoduchých grafů můžeme využít také k zaznamenávání výkonů žáků. Děti tak mohou názorně vidět, jak se mění jejich výkonnost.

Share This:

Co skrývá náš dům

typewriter-2616762_640
Jedním z úkolů výuky na 1. stupni ZŠ je srovnávat s žáky současnost s historií. Srovnávejte současnost s historií prakticky a hledejte jejich propojení na místech, která děti obklopují. Návštěva muzea je přínosná, ale zajímavé stopy historie se jistě najdou také u dětí doma nebo u jejich prarodičů.

Share This:

Stáhněte si zdarma dostupnou Velkou knihu her

learn-2749238_640
Chtěli byste při vyučování zařazovat hry, ale máte problém si na nějakou vzpomenout nebo nějakou vlastní hru vymyslet? Stáhněte si Velkou knihu her.

Share This:

Sestavte si vlastní prázdninový deník podle našich šablon

prázdninový deník
Blíží se letní prázdniny, tedy doba, kdy žáci opouštějí školní lavice a zažívají nejrůznější dobrodružství. Aby jedinečné zážitky nezapomněli a mohli na ně za několik let vzpomínat, je dobré, pokud si budou vést prázdninový deník. O prázdninovém deníku vyšel článek v našem magazínu již před rokem (čtěte: Vedením prázdninového deníku si žáci ukládají vzpomínky na pěkné chvíle, které během léta prožili). Mladší děti však často nevědí, jak si takový deník vést a co vše si zaznamenávat. Proto jsme nachystali vzorové listy určené k zapisování nejen každodenních zážitků, ale také například jednodenních výletů, dovolených či přečtených knih.

Share This: