Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Zajímavé pomůcky

Virtuální realita vytváří iluzi reálného světa

dav
Virtuální realita vytváří iluzi reálného světa. Prostřednictvím speciálních brýlí pro virtuální realitu a chytrého mobilního telefonu se během chvíle můžete ocitnout například uprostřed Paříže nebo třeba u Niagarských vodopádů. Pootočením hlavy se můžete podívat prakticky kterýmkoli směrem a díky senzorům v chytrém mobilním telefonu se odpovídajícím způsobem změní také obraz. Máte tedy pocit, jakoby jste na onom místě právě byli, a to jste přitom stále ve třídě. Prostřednictvím virtuální reality můžete zažít pocit z létání, zažít pobyt v nebezpečném terénu nebo být součástí nějaké hry.

Share This:

Vzdělávací aplikace pro virtuální realitu „VR přecházení“ děti nadchne

01_uvod
Naučte děti ve virtuální realitě (ve 3D brýlích Cardboard s vaším chytrým telefonem), jak správně a bezpečně přecházet přes silnici. Slyšíte slovo virtuální realita poprvé nebo nevíte, co přesně si pod tímto pojmem představit? Zajímá vás, co to jsou 3D brýle Cardboard? Odpovědi na tyto a další otázky týkající se virtuální reality naleznete v článku Virtuální realita vytváří iluzi reálného světa

Share This:

Vydejte se s dětmi do tajemné země Ypsilonie a učte se vyjmenovaná slova hrou

Ypsilonie 1
Vyjmenovaná slova jsou důležitou součástí učiva na 1. stupni ZŠ. Mnoho dětí však při psaní vyjmenovaných slov i přes neustálé opakování stále chybuje. Chtěli bychom vám představit společenskou hru, díky které si děti budou nenásilnou formou opakovat všechna vyjmenovaná slova. Budou se bavit a zároveň učit.

Share This:

Vyzkoušeli jsme za vás – Vázací stroj na plastovou kroužkovou vazbu

vázač_2
V článku Jak levně a jednoduše vytvořit s pomocí kroužkové vazby vzhlednou publikaci přicházíme s námětem pro učitele na jednoduchý, levný, zároveň však elegantní způsob svázání vlastních tištěných materiálů. Vyzkoušeli jsme proto cenově dostupný ruční vázač Peach Personal Binder PB200-09.

Share This:

Nabídka bezplatných brožurek o sexu, líčení i zdraví

brozurka_1
V listopadovém vydání našeho magazínu vyšel článek Nevíte, jak s dětmi mluvit o početí a narození miminka? Inspirací pro vás může být kniha Jak děti přicházejí na svět, který obsahoval také představení knihy pro starší děvčata s názvem „Co se od kamarádek nedozvíš?“. Autoři této zdařilé knihy pro náctileté vydali brožurku pro děvčata a zdarma ji zasílají do škol, které o ni mají zájem.

Share This:

Makedo – kreativní a ekologicky šetrná stavebnice

auto_Makedo
Chtěli bychom vám představit zajímavou a jednoduchou stavebnici, která využívá nejrůznějších odpadových nebo na první pohled nepotřebných materiálů. Stavebnici lze využívat s žáky při vytváření pozoruhodných výrobků. Širokého uplatnění však najde také při práci učitelů na výrobě pomůcek do výuky.

Share This:

Procvičujte s dětmi učivo s pomocí vlastních deskových her

play-1538333_640
Jistě téměř každé dítě má doma nějakou deskovou hru. Využijte toho, že deskové hry děti baví a zaujmou. Zkuste s žáky tvořit jednoduché deskové hry, které budou zároveň sloužit k prohlubování a procvičování učiva. Přinášíme vám pár rad, jak na to.

Share This:

Tip na pomůcku do třídy – Woody Víceúčelový kalendář s hodinami a barometrem

kalendář
K učivu, které se mají naučit žáci v prvních ročnících základních škol, patří také roční období, měsíce v roce a dny v týdnu. Žáci by měli mít přehled, co je dnes za den, měsíc, či roční období. Někteří učitelé s touto informací seznamují žáky pouze ústně, jiní píší dnešní datum na tabuli nebo si někteří vyrábějí své vlastní kalendáře. Chtěli bychom vám představit dřevěný Víceúčelový kalendář s hodinami a barometrem, který lze zavěsit na stěnu, a děti tak mohou mít informace o dni neustále na očích.

Share This:

GeoBoards zajímavá pomůcka do různých předmětů

geoquadro4
Řada našich čtenářů jistě zná a již používá produkty firmy Oskola. Chtěli bychom vám představit zajímavou pomůcku pro činnostní vyučování, kterou tato firma nabízí. GeoBoards je deska s kolíčky, za které se přichytávají různě barevné gumičky. Někteří tuto pomůcku používají, ale většinou puze ke znázorňování různých obrazců a geometrických tvarů. Díky kartičkám s úkoly, které nabízí Oskola, lze však destičky využívat v různých předmětech, a zároveň tak rozvíjet ještě více kompetencí současně.

Share This:

EVROPA HROU: Hra, při které aktivně pracujete s mapou Evropy

Evropa hrou_hraci deska
Chtěli byste si zahrát vědomostní, didaktickou hru, při které neobíháte jeden obrázek stále kolem dokola, pohyb figurky nezávisí na hodu kostkou a vědomostní otázka není náhodná, ale týká se místa, na kterém právě stojí vaše figurka? Zahrajte si Evropu hrou!

Share This: