Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Zprávy z redakce

Opět přejem po roce moc překrásné Vánoce

vánoční přání
Rok se sešel s rokem a opět zde máme období vánočních svátků. Pro mnoho učitelů, rodičů a dalších pedagogů je toto období ve znamení náročných příprav výzdob, besídek, jarmarků apod. Za to jsou však odměněni rozzářenými dětskými pohledy, které v sobě skrývají také trochu napětí a očekávání.

Share This:

Listopadové vydání magazínu Zakatedrou.cz

logo_f
Listopadové vydání magazínu zakatedrou.cz jsme zaměřili na virtuální realitu a polohu místa domu na různých mapách a plánech. Tato témata jsme spojili záměrně, protože v příštím vydání, tedy v prosinci, bychom vás chtěli seznámit s tím, jak se pomocí virtuální reality můžete prolétnout až do místa bydliště, případně do jiných částí světa přímo z vaší třídy.

Share This:

Prosíme o pomoc při průzkumu mezi učiteli 1. stupně ZŠ vyplněním krátkého dotazníku

dotazník3
Redakce magazínu Zakatedrou.cz by vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku, který je součástí průzkumu mezi učiteli 1. stupně ZŠ o kvalitě a využívání učebních materiálů pro obor člověk a jeho svět. Zjištěné skutečnosti nám pomohou k dalšímu směřování aktivit a tvorbě otevřených vzdělávacích materiálů pro obor člověk a jeho svět.

Share This:

Dvojčíslo ZÁŘÍ – ŘÍJEN je zaměřeno především na historii a oslavy 100 let republiky

logo_f
Po letních prázdninách vychází magazín Zakatedrou.cz stejně jako minulý rok jako dvojčíslo ZÁŘÍ – ŘÍJEN. Protože se blíží oslavy 100 let republiky, zaměřili jsme toto dvojčíslo především na historii a náměty k připomenutí hlavních událostí tohoto období.

Share This:

Již pro vás připravujeme dvojčíslo ZÁŘÍ – ŘÍJEN, které vyjde 5. 10.

logo_f
Stejně jako v minulém roce, bude první podzimní vydání magazínu Zakatedrou.cz publikováno jako dvojčíslo ZÁŘÍ – ŘÍJEN, které vyjde 5. října. Kromě dalších zajímavých informací budeme velkou část tohoto vydání věnovat 100. oslavám vzniku Československa. Všem našim čtenářům přejeme příjemný vstup do nového školního roku. A pokud se nemůžete dočkat dalšího čísla, můžete si alespoň pročítat starší články, které stále aktualizujeme.

Share This:

Přejeme všem čtenářům příjemné léto

sunbeds-and-umbrellas-1995390_640
Upozorňujeme naše čtenáře, že stejně jako každý rok v měsíci červenci a srpnu magazín Zaktedrou.cz nevychází. Lidé, kteří se na chodu magazínu podílejí, jsou z převážné části učitelé, a proto si chtějí užít zaslouženého letního volna. Přesto vám však budou k dispozici všechny starší články. Budete si tak moci hlouběji znovu pročíst články, na které jste v průběhu školního roku neměli mnoho času.

Share This:

Inspirovat se můžete také staršími články

old-newspaper-350376_640
Chtěli bychom vás upozornit, že s přibývající dobou přibývají také články v našem archivu. Využíváme výhody elektronického prostředí a starší články neustále aktualizujeme. Připomínáme vám články, které jsme publikovali v minulých letech, ale stále vás mohou inspirovat při přípravě konce školního roku.

Share This:

Květnové vydání magazínu Zakatedrou.cz se zaměřuje především na práci s mapou a orientaci v prostoru

logo_f
Protože na květnové dny v období od 23.5. 2018 do 29.5. připadají Světové dny orientace v přírodě (WOD), rozhodli jsme se velkou část květnového vydání magazínu Zakatedrou.cz věnovat práci s mapou a orientaci v prostoru u žáků mladšího školního věku.

Share This:

Dubnové vydání magazínu Zakatedrou.cz je zaměřeno především na využití rozšířené reality

logo_f
Ať chceme nebo nechceme, digitální pokrok celé společnosti se bude stále více dostávat do škol a také na jejich první stupeň. Dubnové vydání našeho magazínu jsme proto z velké části věnovali tématu rozšířené reality a možnostem tvorby jednoduchých pracovních listů, které doplňují reálné obrázky počítačem vytvořenými objekty.

Share This:

Magazín Zakatedrou.cz byl opět nominován na cenu Eduína pro inovace ve vzdělávání

logo_f
Stejně jako v minulém roce, byl i letos magazín Zakatedrou.cz nominován na cenu Eduína, která se uděluje za inovace ve vzdělávání. Náš magazín sice nebyl vybrán mezi 12 finalistů pro Cenu veřejnosti, mezi kterými může prostřednictvím internetu volit široká veřejnost, ale i tak je to pro nás zajímavá zkušenost. Pokud byste chtěli ovlivnit výsledky Ceny veřejnosti, můžete odevzdat 3 hlasy pro vámi vybrané projekty na adrese www.eduina.cz.

Share This: