Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Organizace výuky

Náměty pro přípravu na nový školní rok

classroom-824120_640
Školní rok sice nyní končí, ale ani se nenadějeme a bude začínat další. Protože další číslo našeho magazínu vyjde až po zahájení nového školního roku, chtěli bychom vám představit vybrané faktory, které by měl vyučující při přípravě na nový školní rok zvážit. Nejedná se o celou přípravu, ale pouze o náměty. Některé náměty jsou pro učitele běžné, ale něco z našeho článku by pro ně mohlo být inspirací.

Share This:

Tvořte týdenní plány efektivně a užitečně

waiting-410328_640
Pod pojmem týdenní plán si mnoho učitelů představí další zbytečnou a náročnou byrokracii. Proč může být plánování týdne užitečné a jak na to, aby to bylo efektivní? Probírání učiva a zadávání úkolů je často chaotické, nahodilé a učitelé příliš nepřemýšlejí nad jejich skutečným přínosem či souvislostmi s ostatními předměty. Právě při plánování máte možnost se nad probíraným učivem a aktivitami zamyslet a soustředit se na priority. Správné plánování také může pomoci učitelům ke snížení stresu.

Share This:

Aktivity na konec školního roku

child-waving-goodbye-595429_1280
Blíží se konec školního roku. Jak se s dětmi rozloučit? Jak zajímavě zhodnotit uplynulý školní rok? Nabízíme vám několik námětů na zajímavé aktivity vhodné k zařazení na konci školního roku. Vzpomínejte, lučte se, děkujte, motivujte na prázdniny a těšte se na budoucí školní rok.

Share This:

Mějte přehled ve svých záznamech, pořiďte si klasifikační zápisníky

DIPLOMAT_1
Většina škol nechává na učitelích kam a jakým způsobem si budou zaznamenávat průběžné hodnocení žáků, jejich docházku, rozvrh či další poznámky. Někteří vyučující používají k zapisování klasické sešity, jiní se pokouší sami vytvořit speciální bloky a někteří si kupují deníček určený pro učitele. Jaký sešit je tedy vhodný? Chtěli bychom vám představit učitelský organizér, který se nám jeví jako nejvhodnější záznamník pro učitele na českém trhu.

Share This:

Vedením prázdninového deníku si žáci ukládají vzpomínky na pěkné chvíle, které během léta prožili

highlighter-1103723_1920
Nenuťte děti, aby si o prázdninách opakovaly učivo. I žáci si potřebují od školních povinností odpočinout. Nabídněte jim však zajímavou možnost, jak během volna nezapomenout psaní a další dovednosti, které se ve škole naučily. Přimějte děti, aby si o prázdninách vedly prázdninový deník. Jak by takový deník měl vypadat a co všechno může obsahovat?

Share This:

Pinterest jako zdroj bohaté inspirace (nejen) pro učitele

pinterest4
Jednou z častých otázek učitelů zní: „Kde neustále hledat nové nápady pro zpestření výuky?“ Zkuste pracovat s Pinterestem. Jedná se o obrázkovou sociální síť, která kromě jiného nabízí nepřeberné množství nápadů do výuky, a to nejen nápady z České republiky. I uživatel, který nemá znalosti cizích jazyků se může jednoduše inspirovat náměty ze zahraničí. Velkou výhodou je také snadné a rychlé vyhledávání. Během chvíle tak najdete mnoho inspirací k zadanému tématu. Poradíme vám, jak s Pintrestem pracovat.

Share This: