Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Zajímavá inspirace

Jak tvořit s žáky třídní nebo školní časopis

press-1248661_1920
Vytváření třídního nebo školního časopisu je pro žáky velmi zajímavá a zábavná činnost, která jim může přinést mnoho zkušeností a dovedností. Vznik a vydávání takového magazínu není v současné době díky internetu a sociálním sítím velký problém. Vytvářet jednoduchý magazín mohou i žáci na 1. stupni základních škol.

Share This:

Přiměřený hluk přispívá ke zdravému prostředí. Kontrolujte s žáky míru hluku ve třídě.

bat-1300648_1280
Starší generace mají výuku ve škole spojenou s naprostým tichem. Jistě si někteří pamatují větu – „Musí tady být takové ticho, aby bylo slyšet spadnout i špendlík.“. V současné době však některé děti mají problém sedět a nemluvit. Některé moderní metody výuky navíc diskuse mezi žáky vyžadují. Jak však poznat, že hluk ve třídě již překročil únosnou mez?

Share This:

Pořádejte burzu sportovních potřeb, hraček, oblečení …

childrens-shoes-1035488_1920
Doby, kdy dětem stačilo pár kousků oblečení, autíčko a okopaný balón jsou nenávratně pryč. Každé dítě má mnoho hraček, oblečení a potřebuje na každý sport jiné vybavení … Děti však rychle rostou, jejich záliby se mění a potřebují zase jiné věci. Ale kde vzít na nové věci peníze? Rodiče řeší problémy, kde vzít na nové věci místo? Stále oblíbenější se tak stávají burzy dětského oblečení a dětských potřeb. Vyjděte i vy rodičům vstříc a uspořádejte na vaší škole burzu. Ocení ji ale nejen rodiče, ale i vedení školy, protože výdělek z této akce můžete využít třeba na zvelebení vaší školy.

Share This: