Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Září – říjen 2017

O prázdninách jsme zaznamenali rekordní návštěvnost

adult-2693054_640
Ačkoli nová čísla magazínu Zakatedrou.cz během letních prázdnin nevycházela dle obvyklého harmonogramu, na jaký jsou naši čtenáři zvyklí, zaznamenali jsme historicky nejvyšší počty přečtených článků.

Share This:

Jak na psací písmo v programu Microsoft Word?

abeceda 1
Učitelé velmi často využívají vlastní materiály do výuky, které sami vytvořili v programu Microsoft Word. Při tvorbě listů pro 1. stupni ZŠ by však často potřebovali do svých materiálů zařadit ručně psané písmo. Mnohdy tento problém řeší dopisováním textů vlastní rukou. Jak na to, abyste mohli vytisknout vlastní text napsaný psacím písmem přímo z vašeho počítače?

Share This:

Jak připravit předškolní dítě na školní docházku? Vyzkoušejte Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky

Předškolákovy týdeníčky 1
V souvislosti se zahájením nového školního roku se objevuje mnoho hlasů a informací, že do prvních tříd nastupují žáci, kteří jsou na zahájení školní docházky nejsou dostatečně připraveni. Zároveň byl zaveden povinný rok předškolního vzdělávání. Proto jsme se rozhodli v našem magazínu více věnovat také otázce předškolního vzdělávání. Velké množství rodičů by své děti na předškolní docházku rádo připravilo, často však nevědí, v jakých oblastech a jakým způsobem by svého předškoláka měli rozvíjet. Chtěli bychom vám proto představit zajímavou sadu čtyř publikací nazvanou Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky, které napomáhají komplexnímu rozvoji dětí před vstupem do základní školy.

Share This:

Výzva školám – nevyhazujte staré pomůcky

camera-514992_640

Na půdách mnoha škol se často skrývá velké bohatství. Tedy alespoň co se týče historie českého školství. A nejen na půdách. Zajímavé a historicky cenné pomůcky se mnohdy nacházejí i v různých kabinetech a skříních. Často jsou zaprášené nebo zaskládané modernějšími pomůckami a prakticky jen zabírají místo. Chystáte se dělat pořádek v kabinetu nebo na půdě? Bylo by škoda vyhodit něco, co by mohlo posloužit dalším generacím při utváření náhledu na historii vzdělávání.

Share This:

Moderní školní knihovny jako speciální informační centra

womens-2701154_640
Měsíc říjen je od roku 2008 vyhlášen měsícem školních knihoven. Ty mají u nás dlouhou tradici. V současnosti je vedení školních knihoven v kompetencích ředitelů škol a záleží tak na každé škole, jak a zda bude školní knihovnu provozovat. Proto se v současné době úroveň školních knihoven velmi liší. Zatímco na některých školách vznikají moderní speciální informační centra, na jiných není knihovna prakticky žádná.

Share This:

Gemebook Ztraceni v rudolfinské Praze seznámí děti hravou formou s historií Prahy

Ztraceni v rudolfinské Praze
V nakladatelství Portál vyšla další zajímavá publikace pro děti mladšího školního věku, kterou bychom chtěli představit našim čtenářům. Nejedná se o obyčejnou knihu, ale o gemebook, který umožňuje aktivnější zapojení čtenářů a větší hravost. Prostřednictvím příběhu hlavních hrdinů Vojty a Klárky, kteří se najednou objeví v době vlády Rudolfa II., se dětští čtenáři seznamují s historií Prahy.

Share This:

Co je to gamebook

people-2572105_640
Už jste někdy slyšeli pojem gamebook? Co to je a o co se vlastně jedná? Již sám název nám napovídá. Jedná se o hrací knihu, ve které se čtenář stává hráčem. Je tak vtáhnut do děje, který sám může ovlivnit. Pro žáky na 1. stupni ZŠ je zajímavé nejen jeho čtení, velký přínos může mít také jeho tvorba.

Share This:

Jste učitelé? Pořiďte si kartu ITIC a čerpejte řadu výhod

Prukaz_ITIC_SS-VS_2017
Široká veřejnost zná především známější kartu ISIC určenou pro studenty. Organizace ISIC Association však vydává také mezinárodně uznávaný průkaz pro učitele ITIC. Nevíte o co se jedná, jak si kartu pořídit a jaké výhody můžete čerpat?

Share This: