Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Prosinec 2017

Vytvořte společný plakát „Co je pro nás o vánocích důležité?“

christmas-151967_640
Ačkoli se ve většině českých rodin slaví Vánoce podobně, přesto se v dodržování zvyků najde řada rozdílů. Zkuste žákům položit otázku: Co pro vás znamenjí Vánoce? Co je pro vás důležité? Předpokládám, že pro všechny děti jsou důležité dárky. Ale co ostatní zvyky?

Share This:

Naplňte s dětmi prázdnou krabici od bot dárky a darujte ji dětem z chudých rodin v ČR

christmas-gift-2979922_640
Vánoce jsou obdobím, kdy obdarováváme ostatní, a snažíme se jim tak udělat radost. Máme pro vás zajímavý tip, jak společně s dětmi nachystat dárky pro ostatní děti. Letos proběhne již šestý ročník předvánoční akce, jejímž cílem je udělat na Vánoce radost dětem z chudých rodin. Děti společně s rodiči nebo učiteli naplní krabici od bot dárky, které by se ostatním dětem mohly líbit a zanesou je společně na jedno ze sběrných míst.

Share This:

Redakce magazínu Zakatedrou.cz přeje příjemné prožití vánočních svátků

christmas-bauble-2956231_640

Redakce magazínu Zakatedrou.cz přeje všem čtenářům příjemné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018. Společně se začátkem kalendářního roku vstoupí také náš magazín do dalšího, již třetího roku. Proto děkujeme všem, kdo se podílejí na jeho chodu za pomoc a spolupráci.

Share This:

Sebehodnocení učitele – sebereflexe na konci roku

thought-1088647_640
Konec roku je spojen také s bilancováním a hodnocením práce v uplynulém roce a se stanovením předsevzetí do toho dalšího. Využijte tento čas také k ohlédnutí za profesní částí svého života. Věnujte chvilku zamyšlení a zhodnoťte své působení na škole, neboť sebereflexe je považována za jednu z profesních kompetencí učitele, avšak mnoho z nich neví, jak na to. Na adresu naší redakce přišlo také několik dotazů od učitelů, kteří nevěděli, jak zpracovat sebereflexi, kterou po nich ředitelé škol vyžadují. Proto bychom chtěli uvést několik tipů na sebereflexi učitele.

Share This:

Využívání grafů při testování výkonů

profits-1953616_640
V minulém čísle magazínu Zakatedrou.cz jsme publikovali článek Jak číst a tvořit jednoduché grafy, který měl u čtenářů pozitivní ohlas. Jednoduchých grafů můžeme využít také k zaznamenávání výkonů žáků. Děti tak mohou názorně vidět, jak se mění jejich výkonnost.

Share This:

Bezpečná cesta dětí do školy

doprvaní vychova
Bezpečí dětí je největším přáním všech rodičů. Pojďme si zopakovat nejdůležitější body, na které je potřeba dávat pozor při cestě do školy. Pro zvýšení bezpečnosti je možné udělat hned několik věcí, kterými se zabývá Dopravní výchova.

Share This:

Co skrývá náš dům

typewriter-2616762_640
Jedním z úkolů výuky na 1. stupni ZŠ je srovnávat s žáky současnost s historií. Srovnávejte současnost s historií prakticky a hledejte jejich propojení na místech, která děti obklopují. Návštěva muzea je přínosná, ale zajímavé stopy historie se jistě najdou také u dětí doma nebo u jejich prarodičů.

Share This:

Vánoční koledy pro boomwhackers

koledy_boomwhackers

Chtěli bychom všem učitelům, rodičům a žákům, kteří si oblíbili hudební nástroj boomwhackers, připomenout, že jsme v minulém roce vydali Koledy s notami pro boomwhackers.

Share This: