Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Leden 2018

Magazín Zakatedrou.cz vstupuje do třetího ročníku

new-years-day-2914931_640
V uplynulém roce jsme zaznamenali rekordní počet návštěv internetových stránek našeho magazínu, ale zároveň doufáme, že v nastávajícím roce toto číslo ještě poroste. Pokud vás zajímá, které články byly v minulém roce nejčtenější, přečtěte si Nejčtenější články ….(bude doplněno). Kromě úspěchů jsme se také setkali s některými překážkami, které nám nedovolily splnit všechny naše záměry. Jaké nesnáze nás potkaly při realizaci připravovaného projektu recenzí učebnic se můžete dočíst zde >> .

Share This:

Nejčtenější příspěvky roku 2017

girl-3038974_640
S novým rokem přichází také ohlédnutí za rokem uplynulým. Rádi bychom zhodnotili, které články se našim čtenářům nejvíce líbily a měly nejvyšší počet návštěv.

Share This:

Obtíže při realizaci připravovaného projektu recenzí učebnic

anxiety-2546069_640
V březnovém vydání magazínu Zakatedrou.cz jsme v článku Připravujeme sérii recenzí učebnic pro vzdělávací obor Člověk a jeho svět – 1. období (1. – 3. třída ZŠ) informovali naše čtenáře o záměru vytvořit recenze na učebnice. Chtěli jsme začít představením publikací pro vzdělávací obor Člověk a jeho svět – 1. období (1. – 3. třída ZŠ). Cílem bylo, aby si vyučující podle recenzí mohli vybrat tu řadu učebnic, která by jim nejvíce vyhovovala, protože si učitelé často stěžují na nedostatečné učební materiály, a to nejen v prvouce. Pro představení učebnic jsme si vytyčili kritéria, dle kterých jsme recenze chtěli zpracovávat (podobná kritéria používáme také při vytváření recenzí na další knihy, které našim čtenářům představujeme). Body jsme poupravili tak, abychom zhodnotili nejdůležitější faktory, které by měly splňovat „solidní učebnice“.

Share This:

Nabídka bezplatných brožurek o sexu, líčení i zdraví

brozurka_1
V listopadovém vydání našeho magazínu vyšel článek Nevíte, jak s dětmi mluvit o početí a narození miminka? Inspirací pro vás může být kniha Jak děti přicházejí na svět, který obsahoval také představení knihy pro starší děvčata s názvem „Co se od kamarádek nedozvíš?“. Autoři této zdařilé knihy pro náctileté vydali brožurku pro děvčata a zdarma ji zasílají do škol, které o ni mají zájem.

Share This:

Učitelé mohou přispět svými návrhy při inovaci Metodického portálu RVP.CZ

woman-1733891_640
Snad všichni učitelé znají portál zaměřený na pro podporu pedagogické činnosti, který je dostupný na adrese www.rvp.cz. Bohužel dle našeho názoru nesplňuje požadavky, které by měl moderní portál na podporu učitelů mít. Proto vítáme informaci o jeho inovaci, která by měla probíhat v letech 2018 – 2021 v rámci projektu Podpora práce učitelů.

Share This:

Přijměte pozvánku na konferenci DigiMap

logo MaP
Konference DigiMAP se koná 18. ledna 2018, ale registrace je již v plném proudu. Primárně je určena učitelům, ředitelům, zřizovatelům základních škol, vítáni jsou však všichni zájemci o vzdělávání. Nechte se inspirovat, jak a čím lze obohatit výuku, a to i v humanitních předmětech. Ukážeme, že roboti, Minecraft i videokonference mají své místo v dnešních školách, a to vše v příjemných a technicky výborně vybavených prostorách sídla společnosti Microsoft.

Share This:

Němečtí ilustrátoři připravují stránky pro děti migrantů, které přicházejí do Německa

ilustrace_de
Mezi migranty, kteří v minulých letech přišli do Německa je velké množství dětí. Jejich snadnější integraci se snaží napomoci také němečtí ilustrátoři. Prostřednictvím omalovánek a obrázků podporujících řeč chtějí dětem přiblížit německý jazyk a kulturu.

Share This:

Odpočítávejte dny do začátku olympijských her

strihani_olymp_2
V únoru vypukne naplno olympijská horečka. Sportovně založené děti budou často se svými rodiči sledovat měření sil závodníků celého světa. Podpořte zájem dětí o sport a tuto světovou událost i během vyučování. Různým zajímavým možnostem spojení olympijských her a výuky budeme věnovat většinu únorového vydání magazínu Zakatedrou.cz.

Share This: