Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Únor 2018

Únorové vydání věnujeme především olympijským hrám

sochi-2014-262145_1280
Letošní únor se bude nést především ve znamení zimních olympijských her. Prostřednictvím této světové sportovní akce máme jedinečnou možnost prohloubit u dětí zájem o sport a sportování. Magazín Zakatedrou.cz proto tento měsíc velkou část svých článků věnuje právě olympijským hrám, neboť tuto tematiku lze využít i v jiných předmětech než jen v tělesné výchově. Jedná se o motiv, který lze aplikovat téměř do všech oborů a v různých podobách. Výčet všech činností, které by se daly spojit s olympijskými hrami, by byl opravdu dlouhý. Pokusili jsme se tedy podpořit učitele alespoň shrnutím základních informací, několika náměty a pracovními listy. Aby některé náměty nezapadly v textu, přinášíme vám stručný přehled našich článků k olympijským hrám.

Share This:

Olympijské hry – základní shrnutí a náměty na činnosti

olympic-rings-1939227_640
V pátek 9. února budou zahájeny slavnostním ceremoniálem XXIII. zimní olympijské hry, které se budou konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Slavnostní zakončení proběhne 25. února. V tomto období bude mnoho dětí usedat k televizním obrazovkám společně se svými rodiči a sledovat soupeření sportovců o medaile. Proto by učitelé měli této události také věnovat větší pozornost a mít alespoň základní přehled o průběhu akce. Řada učitelů bude olympijské hry jistě také bedlivě sledovat, ale přesto bychom vám chtěli přinést malé shrnutí těch nejdůležitějších informací, náměty a pracovní listy pro činnost s dětmi.

Share This:

Olympijské hry – čtení s porozuměním

cteni s porozumenim
Proč a kdy vznikly olympijské hry nebo jaké jsou jejich symboly? Připravili jsme text pro žáky se základními informacemi o olympijských hrách.

Share This:

Olympijské hry – Stáhněte si obrázky sportů zimních olympijských her k vybarvení

omalovanky
K tématu olympijských her jsme připravili také publikaci s obrázky sportů zimních olympijských her k vybarvení. Obrázky lze použít také při tvorbě různých projektů a materiálů, které souvisejí s touto sportovní událostí.

Share This:

Zajímavý tip: Navštivte Olympijský festival v Brně a Ostravě

snowboard-672077_1280

V Brně a Ostravě bude v době konání zimních olympijských her, tedy od 9. do 25.února probíhat Olympijský festival, který školám i široké veřejnosti nabídne velké množství sportovních příležitostí.

Share This:

Sestavte si vlastní deník školy v přírodě podle našich šablon

denik
Také v zimních měsících řada tříd vyráží na školy v přírodě, kde zažívají nejrůznější dobrodružství. Aby jedinečné zážitky nezapomněli a mohli na ně za několik let vzpomínat, je dobré, pokud si budou vést deník. Mladší děti však často nevědí, jak si takový deník vést a co vše si zaznamenávat. Proto jsme nachystali vzorové listy určené k zapisování nejen každodenních zážitků, ale také například informací o ubytování, o počasí.

Share This:

Projekt Divadlo školám

Fimfárum
Jedná se o souhrnný cyklus téměř dvou desítek představení Divadla D21, který nabízí tituly pro mateřské, základní a střední školy. Každému věku náleží jiný okruh témat i formy jeho zpracování, a to na základě citlivého zvážení možností a požadavků určitého věku. Jedná se o projekt, který můžete využít jako doplněk výuky i jako smysluplně strávený volný čas s dětmi, žáky i studenty.

Share This:

Tip na publikaci: Můj cestovní deník

Muj cestovni denik n
Rodiče se svými dětmi často jezdí na zajímavé zahraniční dovolené. Společně přitom objevují mnoho zajímavostí, potkávají nové lidi, zažívají spoustu zajímavých chvil … Jak si uchovat krásné vzpomínky z dovolené a připomenout si je i po mnoha letech? Jedním ze způsobů je psaní cestovního deníku, do něhož si děti mohou v průběhu pobytu zaznamenávat všechny jejich postřehy a zážitky. Pro některé děti je však obtížné tvořit vlastní záznamy do prázdného sešitu. Alespoň ze začátku je dobré, pokud dětem se záznamy pomáhají připravené otázky a ilustrace. Proto bychom vám rádi představili a doporučili zajímavé cestovní deníky, které nabízí vydavatelství ALCA CZ. Malé cestovatele bude bavit zaznamenávat si svoje zážitky do pěkně vytvořených publikací a za pár let si je mohou připomínat.

Share This: