Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Březen 2018

Magazín Zakatedrou.cz byl opět nominován na cenu Eduína pro inovace ve vzdělávání

logo_f
Stejně jako v minulém roce, byl i letos magazín Zakatedrou.cz nominován na cenu Eduína, která se uděluje za inovace ve vzdělávání. Náš magazín sice nebyl vybrán mezi 12 finalistů pro Cenu veřejnosti, mezi kterými může prostřednictvím internetu volit široká veřejnost, ale i tak je to pro nás zajímavá zkušenost. Pokud byste chtěli ovlivnit výsledky Ceny veřejnosti, můžete odevzdat 3 hlasy pro vámi vybrané projekty na adrese www.eduina.cz.

Share This:

Letos si připomeneme 100 let od vzniku Československa

old-letters-1082299_640
V říjnu letošního roku uplyne 100 let od vzniku Československa. Ve školách se historie učí od pravěku. Na moderní dějiny často nezbývá čas a jsou učiteli často opomíjeny. Při zjišťování úrovně znalostí žáků se nemusíme opírat pouze o výzkumy, často se bohužel stačí zeptat žáků maturitních ročníků na zásadní události nedávné doby, a ti mnohdy neznají základní fakta a souvislosti. A přitom právě blízká minulost, se kterou mají děti bezprostřední zkušenost, by měla při výuce na 1. stupni propojovat současnost s dávnou historií a vzbuzovat u žáků zájem o dějiny.

Share This:

Kniha Po stopách stoleté dámy nám připomene události naší země za posledních 100 let

Po stopách stoleté dámy
Protože si v letošním roce připomeneme 100 let od vzniku Československa, vydalo nakladatelství Portál zajímavou publikaci Po stopách staleté dámy, kterou bychom chtěli představit našim čtenářům. Sto kapitol se věnuje rok po roce významným událostem, které se od vzniku Československa odehrály.

Share This:

Jak levně a jednoduše vytvořit s pomocí kroužkové vazby vzhlednou publikaci

vázač_7
Většina učitelů využívá při své výuce nejen učebnice, ale také vlastní tištěné materiály. Chtěli bychom vám proto představit jednoduchý a levný způsob, jak z vytištěných materiálů s pomocí kroužkové vazby vytvořit vzhlednou publikaci, která v rodičích i žácích vzbudí větší dojem než několik přeházených papírů. Také je to praktičtější než dávat žákům pracovní listy, které často někam založí, pomačkají se nebo ztratí.

Share This:

Vyzkoušeli jsme za vás – Vázací stroj na plastovou kroužkovou vazbu

vázač_2
V článku Jak levně a jednoduše vytvořit s pomocí kroužkové vazby vzhlednou publikaci přicházíme s námětem pro učitele na jednoduchý, levný, zároveň však elegantní způsob svázání vlastních tištěných materiálů. Vyzkoušeli jsme proto cenově dostupný ruční vázač Peach Personal Binder PB200-09.

Share This:

Děti ze základních škol si vyzkoušely olympijské sporty

ZOH 1
Současně se zimními olympijskými hrami probíhaly v Brně a Ostravě olympijské festivaly, které ve všední dny dopoledne patřily převážně žákům základních škol. Byli jsme u toho, když děti nadšeně naskakovaly do bobů, metaly na curlingové dráze či střílely na biatlonové střelnici.

Share This:

Poznávejte jarní přírodu co nejvíce smysly

nature-3159873_640
I přes mrazivé počasí posledních dní se k nám nezadržitelně blíží jarní období. Nastává tedy příhodná chvíle k zahájení pozorování změn v přírodě v průběhu roku. Tomuto tématu jsme se věnovali již v minulosti v článku Vyhlížejte s dětmi jaro – využijte fenologii. Nesbírejte informace o přírodě jen z učebnic. Vyjděte s dětmi ven a nechte je vnímat probouzející přírodu co nejvíce smysly.

Share This:

DigiMAP aneb Jak digitální technologie ovlivňují výuku ve školách

logo MaP
Městská část Praha 12 uspořádala dne 18. 1. 2018 konferenci DigiMap v rámci MAP Praha 12 (Místní akční plán rozvoje vzdělávání v Praze 12 a na Libuši) v prostorách budovy Microsoft ČR. Akce se setkala s velkým úspěchem. Účast přesáhla 150 návštěvníků, bylii přítomní hosté nejen z celé ČR, ale i ze zahraničí.

Share This: