Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Duben 2018

Dubnové vydání magazínu Zakatedrou.cz je zaměřeno především na využití rozšířené reality

logo_f
Ať chceme nebo nechceme, digitální pokrok celé společnosti se bude stále více dostávat do škol a také na jejich první stupeň. Dubnové vydání našeho magazínu jsme proto z velké části věnovali tématu rozšířené reality a možnostem tvorby jednoduchých pracovních listů, které doplňují reálné obrázky počítačem vytvořenými objekty.

Share This:

Rozšířená realita dává tištěným materiálům další rozměr

aurasma květiny
Už jste někdy slyšeli o rozšířené realitě? Angličtina používá výraz augmented reality, z něhož vznikla zkratka AR. Jedná se o reálný obraz doplněný o digitální objekty v reálném čase. Technologie podporující tuto oblast se neustále vyvíjejí a na trhu se objevuje stále větší množství aplikací i zařízení podporujících rozšířenou realitu. My bychom však tento článek chtěli zaměřit především na možnosti AR, které přinášejí tištěným materiálům další rozměr. Díky AR tak lze učební materiály jednoduše propojit s digitálními materiály, které mohou prostřednictvím tabletů využívat i nejmladší žáci.

Share This:

Jednoduchý návod, jak vytvářet materiály s využitím rozšířené reality s využitím bezplatné aplikace od Aurasma

Vytvoření aury8
Hlavním tématem dubnového vydání magazínu Zakaterdou.cz je rozšířená realita (pro kterou se užívá také zkratka AR) a její využívání ve výuce. V současné době však neexistuje mnoho materiálů využívající rozšířenou realitu, které by byly připraveny k okamžitému využití při vyučování. Chtěli bychom vám proto představit produkt od Aurasmy, s jehož pomocí můžete snadno a zdarma vytvářet vlastní digitální materiály využívajících AR. A nebojte se, opravdu to není tak těžké, jak se na první pohled zdá. Krásné a efektivní materiály jsou schopni vytvářet i vyučující s průměrnými dovednostmi práce na PC.

Share This:

Jarní květiny – materiál pro práci s rozšířenou realitou

jarní květ
V článku Rozšířená realita dává tištěným materiálům další rozměr a Jednoduchý návod, jak vytvářet materiály s využitím rozšířené reality s využitím bezplatné aplikace od Aurasma jsme vás blíže seznámili s problematikou rozšířené reality a představili jsme vám, jak je možné ji využívat při výuce a jak si jednoduše mohou učitelé vytvořit vlastní materiály využívající rozšířenou realitu. Výroba vlastních materiálů není úplně složitá, ale zejména v počátcích bude vyžadovat více času, který jak víme je pro učitele v záplavě dalších povinností velmi cenný. Pro naše čtenáře jsme tedy připravili materiály zabývající se aktuálním tématem Jarní květiny, které podporují práci s rozšířenou realitou. Pracovní listy mohou učitelé ihned použít ve výuce, mohou je upravit dle svých potřeb, mohou se inspirovat nebo si prostě jen vyzkoušet práci s rozšířenou realitou.

Share This:

Vyhlášení cen Eduína 2017

winner-1575841_1920
Ve slavnostním sále České spořitelny v Praze byly dne 27. března 2018 slavnostně předány ceny Eduína za rok 2017. V minulém vydání jsme vás informovali o možnosti vybrat jeden z dvanácti projektů, které byly nominováni odbornou porotou do užšího výběru. Náš magazín Zakatedrou.cz se byl na cenu také nominován, ale do užšího výběru se nedostal. Představme vítěze jednotlivých kategorií.

Share This:

Tip – vydejte se s dětmi do kina na nový celovečerní film Planeta česko

Planeta Č
Jako vzrušující prostředí, které si co do pestrosti a dobrodružnosti v ničem nezadá s exotickými krajinami, zobrazuje českou přírodu film Planeta Česko režiséra Mariána Poláka. Snímek s komentářem namluveným hercem Kryštofem Hádkem je napínavou podívanou pro dospělé i děti, která díky nejmodernějším technologiím ukazuje fascinující příběhy více než čtyřiceti druhů zvířat. Diváci tak ve filmu Planeta Česko uvidí například tetřevy tokající za úsvitu, sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčka prorážejícího při lovu střemhlav vodní hladinu, lososy putující z českých řek do moře a zpátky nebo užovky v dramatickém zápase s rybí kořistí a další živočichy. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat. Do kin vstoupila Planeta Česko 22. března.

Share This:

7. ročník Evropských her handicepované mládeže proběhne opět v Brně

02
969 účastníků z 18 evropských zemí. Rekordní počet sportovců i členů výprav je již přihlášen na 7. ročník Emil Open, který startuje 6. června a potrvá do neděle 10. června 2018. Evropské hry handicapované mládeže se i letos uskuteční v Brně a jsou určeny pro sportovce od 10 do 26 let. Aktéry letošních her uvidíme v pěti soutěžních sportech (42 disciplín) a dalších jedenácti ukázkových.

Share This:

Katalog podpůrných opatření on – line

post-it-3272510_1920
Chtěli bychom vám představit elektronickou verzi katalogu podpůrných opatření dostupná všem zájemcům, kteří mají zájem o informace v této oblasti. Mnoho učitelů tento portál jistě zná, ale těm, kterým informace o něm nějakým způsobem unikla, bychom ho chtěli představit.

Share This: