Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Prosinec 2018

Od ledna změní magazín Zakatedrou.cz svoji formu

logo_f
Následující rok bude pro magazín Zakatedrou.cz již čtvrtým. Během uplynulých tří let jsme vydali přes tři sta článků zabývajících se problematikou výuky na 1. stupni základních škol, náměty na obohacení práce v hodinách, inspirací na zajímavé pomůcky apod. Za tuto dobu jsme zaznamenali spoustu pozitivních ohlasů jak od odborníků tak od učitelů z praxe. Všech pozitivních reakcí si velmi vážíme a věříme, že jsme alespoň trochu přispěli ke zkvalitnění výuky nejen na 1. stupni základních škol.

Share This:

Opět přejem po roce moc překrásné Vánoce

vánoční přání
Rok se sešel s rokem a opět zde máme období vánočních svátků. Pro mnoho učitelů, rodičů a dalších pedagogů je toto období ve znamení náročných příprav výzdob, besídek, jarmarků apod. Za to jsou však odměněni rozzářenými dětskými pohledy, které v sobě skrývají také trochu napětí a očekávání.

Share This:

Recenze knihy pro děti – Čekání na Vánoce

Čekání na Vánoce
Učitelé i rodiče často v období před Vánoci hledají vhodnou knihu, která by děti s příběhem Vánoc seznámila. Jednou z letošních novinek na českém knižním trhu je publikace Čekání na Vánoce od polského autora Marka Kita. Těm z vás, kteří o zakoupení této knihy uvažujete, chceme trochu usnadnit práci a seznámit vás s ní prostřednictvím recenze.

Share This:

Encyklopedický list na téma povolání určený pro 1. ročník a pracovní listy pro práci s listem ke stažení

encyklopedie obr
Přinášíme Vám zajímavý encyklopedický list pro děti mladšího školního věku. Na obrázku mohou žáci nalézt spoustu zaměstnání.

Share This:

Vytvořte společný plakát „Co je pro nás o vánocích důležité?“

christmas-151967_640
Ačkoli se ve většině českých rodin slaví Vánoce podobně, přesto se v dodržování zvyků najde řada rozdílů. Zkuste žákům položit otázku: Co pro vás znamenjí Vánoce? Co je pro vás důležité? Předpokládám, že pro všechny děti jsou důležité dárky. Ale co ostatní zvyky?

Share This:

Naplňte s dětmi prázdnou krabici od bot dárky a darujte ji dětem z chudých rodin v ČR

christmas-gift-2979922_640
Vánoce jsou obdobím, kdy obdarováváme ostatní, a snažíme se jim tak udělat radost. Máme pro vás zajímavý tip, jak společně s dětmi nachystat dárky pro ostatní děti. Letos proběhne již šestý ročník předvánoční akce, jejímž cílem je udělat na Vánoce radost dětem z chudých rodin. Děti společně s rodiči nebo učiteli naplní krabici od bot dárky, které by se ostatním dětem mohly líbit a zanesou je společně na jedno ze sběrných míst.

Share This:

Pro velký úspěch znovu připomínáme možnost stažení koled s notami pro boomwhackers

koledy_boomwhackers

Moc nás těší velký zájem zpěvník koled s notami pro boomwhackers, který je zdarma ke stažení na stránkách našeho magazínu. Proto bychom chtěli všem zájemcům o zpěvník připomenout, že je stále k dispozici.

Share This: