Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Category Archives: Leden 2016

Omrzel vás xylofon? Pořiďte boomwhackers

boomwh

Zkuste zavést do vaší výuky boomwhackers, který je v zahraničí velmi populární. Jedná se o moderní obdobou tradičně využívaného xylofonu nebo metalofonu. Velkou výhodou pro potřeby moderního vyučování je možnost zapojit více dětí současně. Důležitá je také nutnost vzájemné spolupráce. Různě znějící trubice dokážou zpestřit hodiny hudební výchovy a žákům zábavnou formou zprostředkovat nauku o notách. Výuka s boomwhackers je snadná i pro méně muzikálně nadané učitele.

Share This:

Proměňte zasněžené školní hřiště v lyžařskou arénu

zasnezene_hriste_4
Velké množství školních hřišť v zimě zapadne sněhem a žáci se na ně začínají vracet až s příchodem jara. Proč tato hřiště nevyužít ke sportování také v zimě? Přestože se stále hovoří o globálním oteplování země, i v nejteplejších oblastech naší republiky je během průměrné zimy období, kdy školní hřiště na několik dní trvale pokryje několikacentimetrová sněhová pokrývka. Proto je škoda toho nevyužít. Co takhle vyučovat základy běžeckého lyžování?

Share This:

Navštivte muzeum gastronomie

photo_18941_20101020

Stravování patří k běžným každodenním aktivitám. Každý den se setkáváme s nejrůznějšími kuchaři a jejich kulinářským uměním (maminky doma, kuchaři ve školních jídelnách, kuchaři v restauracích apod.). Kuchařům a přípravě stravy je věnováno velké množství knih, kuchařek, časopisů. Na televizních obrazovkách se stále častěji objevují zábavné pořady, které nás zavedou do kuchyně takříkajíc „až pod pokličku“ (Prostřeno, Ano šéfe!, Masterschef Česko apod.). Jejich autoři se snaží diváky seznámit nejen s přípravou běžných pokrmů, ale dbají také na kulturu stolování. U dětí se však setkáváme s častým jevem, že si kuchařů a jejich práce neváží. Zaveďme je tedy do Muzea gastronomie a zasvěťme je do světa kuchařského umění.

Share This:

Připravte se na plánovaný kariérní řád: vytvořte si profesní portfolio

Education
Ministerstvo školství připravuje kariérní řád pro učitele. Přesná kritéria, podle kterých budou pedagogové do jednotlivých stupňů zařazováni, dosud nejsou známa, ale buďte připraveni. Vytvořte si profesní a pedagogické portfolio, které může pomoci přesvědčit o vašich profesních kvalitách. Ať přijde jakákoli změna v hodnocení učitele, vaše dobře odvedená práce, kterou můžete vykázat, o vás mnohé napoví.

Share This:

Úkol na tento měsíc – začněte nový rok s čistým stolem

Corporate employee

Jak se stát lepší a spokojenější učitelkou a učitelem? Chce to postupně, krůček po krůčku. Stanovte si jeden určitý úkol, který se budete snažit určitý čas plnit. Po čase se činnost zautomatizuje a vy budete schopni přidat si další úkol. Chceme vám pomoci a nabídnout vám každý měsíc nový úkol.

Share This:

Proč vznikl tento magazín

Pět pé

Prostřednictvím internetového magazínu |= ZAKATEDROU.CZ=| bychom chtěli přispět alespoň malým dílem na pomoc českému školství. Magazín je určen především pro učitele 1. stupně základních škol, ale snažíme se, aby byl nápomocný také všem ostatním pedagogickým pracovníkům.

Share This:

Napište článek

ilustrace_sesit_tuzka2

Pokud si myslíte, že máte čím inspirovat, tak neváhejte kontaktovat redakci našeho magazínu na adrese redakce@zakatedrou.cz

Share This:

O nás

logo_f

Kdo jsme?

Jsme nadšenci z řad pedagogů 1. stupně, kteří jsou přesvědčeni, že mohou pomoci zlepšit kvalitu výuky na 1. stupni základních škol.

Share This:

Co vás zajímá?

Rádi bychom, aby vás témata v našem magazínu zajímala. Proto vás prosíme o vyjádření k obsahu magazínu.

Share This: