Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Mějte přehled ve svých záznamech, pořiďte si klasifikační zápisníky

DIPLOMAT_1

Většina škol nechává na učitelích kam a jakým způsobem si budou zaznamenávat průběžné hodnocení žáků, jejich docházku, rozvrh či další poznámky. Někteří vyučující používají k zapisování klasické sešity, jiní se pokouší sami vytvořit speciální bloky a někteří si kupují deníček určený pro učitele. Jaký sešit je tedy vhodný? Chtěli bychom vám představit učitelský organizér, který se nám jeví jako nejvhodnější záznamník pro učitele na českém trhu.

Chtěli bychom vám představit nabídku klasifikačních záznamníků, které pan Mgr. Robert Bojda nabízí na adrese www.RB1.cz.

Jedná se o záznamníky, které na první pohled vypadají jednoduše, ale celá koncepce vychází z praxe a je založena na zkušenostech širokého spektra učitelů. O praktičnosti a jedinečnosti produktů pana Bojdy vypovídá především vysoký počet vyučujících, kteří si záznamníky každý rok opakované objednávají. Často ředitelé škol objednávají sešity pro všechny vyučující na jejich škole, ve velkém počtu si sešity nakupují také sami vyučující. V době, kdy se stále více informací zapisuje elektronicky by se mohly zdát záznamníky přežitkem. Opak je však pravdou a klasické sešity a tužka jsou stále dobrým pomocníkem.

Pokud chtějí učitelé zvyšovat prestiž svého povolání, měli by vypadat důstojně. Elegantní organizér s přehledně uspořádanými záznamy se sice může zdát jako maličkost, ale každodenní detaily se nesmějí opomíjet.

Nabídka záznamníků
Vyučující si mohou vybrat ze čtyř základních typů záznamníků. Při výběru potom záleží na potřebách jednotlivých pedagogů.

Klasifikační sešit
Jedná se o nejjednodušší typ určený především pro ty učitele, kteří si chtějí do sešitu zaznamenávat pouze klasifikaci a nejnutnější poznámky a zároveň nechtějí nosit příliš těžké záznamníky. Díky měkkým deskám je sešit lehký a jeho rozměry odpovídají klasickému školnímu sešitu velikosti A5. Sešit obsahuje místo pro zaznamenání rozvrhu hodin v 1. a 2. pololetí a v sudém a lichém týdnu, klasifikační a poznámkové listy pro 10 různých skupin žáků, které jsou snadno nalistovatelné, a dvojlist s místem pro záznamy v jednotlivých měsících. Praktické jsou také založené desky obalů, za které si mohou učitelé zakládat poznámky na lístečcích.

Cena: 50,- Kč

Učitelský organizér PRAKTIK
Učitelský organizér PRAKTIK je záznamník s otevíratelnou kroužkovou mechanikou. Velkou výhodou organizérů je možnost vkládat za jakýkoli list svůj vlastní list. Listy může vyučující také libovolně seřadit. Organizér vám poslouží mnoho let. Na konci školního roku lze použité a nepotřebné listy vyjmout a nepoužité nebo stále potřebné listy ponechat. Pokud již máte vše popsáno, můžete si objednat nové samostatné vklady. Součástí organizéru jsou také bílé listy z odlišného papíru, díky kterým lze jednoduše oddělit a vyhledávat skupiny listů. Průsvitný plastový obal lze jednoduše zapnout. U tohoto typu záznamníku postrádáme především nějaké pouzdro nebo kapsu, kam by bylo možné vložit případné lístečky s omluvenkami, poznámkami apod., kterých často učitelé především na 1. stupni ZŠ mají mnoho.
Cena: 109,- Kč

Učitelský organizér ELEGANCE
Desky organizéru ELEGANCE jsou z odolnějšího materiálu než typ PRAKTIK a průměr kroužkové mechaniky je větší, takže je možné vkládat do záznamníků více listů. Můžete si přiobjednat také kalendářní vklady. Pro ukládání dalších poznámek a lístečků slouží kapsa, která je umístěná na vnitřní straně obalu.
Cena: 149,- Kč

Učitelský organizér DIPLOMAT
Pokud chcete mít své záznamy opravdu přehledně setříděné a vypadat přitom elegantně, pořiďte si organizér Diplomat, který kromě kroužkové vazby obsahuje také blok, pero a několik přihrádek pro vizitky a další lístky.
Cena: 495,- Kč

Zápisníky jsme vyzkoušeli
Zápisníky jsme vyzkoušeli. Na první pohled se zdají být sice obyčejné, avšak díky jednoduchosti je zapisování snadné a přehledné. Sešity obsahují různé listy k zaznamenávání, jen postrádáme místo pro kontakty. To však není problém, tyto údaje lze zapisovat na volné listy.

Učitelé 1. stupně mají často různé důležité informace napsané na nejrůznějších lístečcích. Proto by měli vybírat organizér s kapsou pro založení lístečků. Vhodný je tedy organizér elegance. Rozdíl v ceně oproti levnějšímu typu organizéru není tak značný a jednoznačně se vyplatí si připlatit.

Učitelům na 1.stupni ZŠ doporučujeme tedy učitelský organizér Elegance nebo DIPLOMAT, záleží na tom, kolik peněz jste ochotni za záznamníky zaplatit. Nebojte se však investovat do typu DIPLOMAT, neboť se jedná o investici, která může zase o něco zlepšit vaši image před žáky, rodiči a osobami, se kterými budete jednat.

Učitel, který své záznamy hledá před rodičem v elegantním organizéru vzbuzuje mnohem důstojnější pocit, než když své poznámky loví mezi pomačkanými a neuspořádanými papírky.

Share This:

3 Responses to Mějte přehled ve svých záznamech, pořiďte si klasifikační zápisníky

 1. Robert Bojda napsal:

  Jsem také učitel a každoročně jsem se na začátku školního roku potýkal s problémem sehnat sešit, nebo notes vhodný pro zapisování známek a poznámek v průběhu celého školního roku. Nabízený sortiment nesplňoval mé požadavky, a nezbylo než tvořit na základě čtverečkovaného, popřípadě linkovaného sešitu, rýsovat, stříhat a lepit, což zabralo spoustu času, který by se dal trávit určitě efektivněji.
  Po několikaleté praxi jsem se dopracoval k optimální verzi zápisníku, jenž je natolik variabilní, že jej mohou používat učitelé různých aprobací na různých stupních i typech škol. Předností je rychlá orientace díky výsekům, které oddělují jednotlivé seznamy. Jeden dvoulist lze použít jak pro celou třídu, tak pro dělené skupiny. Myšlenka, že jsem tento problém vyřešil a rád bych se podělil i s ostatními, mne vedla ke grafickému zpracování a vyhotovení moderního kantorského zápisníku.
  Myslím, že tato „maličkost“ by každému z učitelů určitě udělala velkou radost jako dárek na konci školního roku. Chcete-li své zaměstnance odměnit a zároveň překvapit, máte možnost využít této nabídky.

 2. Robert Bojda napsal:

  Vážení učitelé,
  letos pro Vás připravujeme jubilejní, desátou edici klasifikačních sešitů, pro niž jsme zvolili barvu oranžovou. V nabídce nebudou chybět samozřejmě ani učitelské organizéry; jejich pravidelným uživatelům pak nabízíme samostatné náhradní vklady. Pro stanovení velikosti nákladu a plynulou distribuci, která probíhá ve třech hlavních etapách (ke Dni učitelů, na konci školního roku a v přípravném týdnu), jsme se letos rozhodli objednávky zaregistrované do konce února 2017 nejen cenově zvýhodnit, ale i odměnit bonusovou slevou v hodnotě 1.000 Kč na nákup audiosystému MIPRO, který se stal bezkonkurenčním pomocníkem při ozvučení školních akcí. Objednávky i veškeré informace naleznete na http://www.rb1.cz.

  Každý učitel ocení, když ho ředitel odmění.
  Přes všechny digitální technologie zaváděné ve školství jsou papírové klasifikační sešity stále nejen nenahraditelným a praktickým pomocníkem, ale hlavně jistotou v případě selhání elektronických systémů.

  Využijte zvýhodněné nabídky klasifikačních sešitů a učitelských organizérů, která se vztahuje na všechny objednávky zaregistrované do konce února 2017. Vězte, že i tak malý dárek dokáže vyjádřit Vaši velkou úctu k těm, kteří si ji opravdu zaslouží.
  Za včasnou objednávku máte možnost získat navíc slevový poukaz ve výši 1.000 Kč na nákup bezdrátového audiosystému MIPRO 707 PA.
  Nabízené produkty se za deset let v praxi osvědčily a staly se ve školách velice oblíbenou, užitečnou a praktickou pomůckou.

 3. Robert Bojda napsal:

  V letošním roce jsme pro učitele připravili luxusní provedení v různých odstínech kvalitní kůže s možností dokoupení kalendářních vkladů ve dvou variantách. Informace naleznete na vyše uvedených webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>