Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Tip na exkurzi – navštivte zajímavou interaktivní výstavu ORBIS PICTUS PLAY ve Zlíně

009

Nevíte, kam s dětmi na zajímavou výstavu? Chtěli bychom vám představit výstavu ORBIS PICTUS PLAY ve Zlíně, která je součástí mezinárodního projektu putovních výstav. Jedná se o hravou výstavu. Její autoři se inspirovali odkazem Jana Ámose Komenského, jenž prosazoval učení hrou. Expozice rozvíjí fantazii a tvořivost. Jednotlivé exponáty uvádějí do chodu sami návštěvníci a hrají si s nimi.

Mapu a stručný popis objektů, se kterými se na výstavě můžete seznámit, naleznete zde >>. Součástí výstavy je také bohatý doprovodný program a volnočasové aktivity situované do zlínského zámku a zámeckého parku.

Využijte nabídku výukových programů
Výstavu si mohou návštěvníci i školní skupiny prohlédnout samostatně. Bylo by však škoda nevyužít nabídku organizátorů s různými výukovými programy. Jedním z nich je edukativní prohlídka expozice, během které se mohou žáci s pomocí lektorky a pracovních listů seznámit s jednotlivými objekty výstavy, dotýkat se jich, hrát si s nimi. Nezávisle na prohlídce expozice se školní skupiny mohou zúčastnit workshopů, které se vztahují k výstavě a rozvíjí různé pedagogické a praktické činnosti. Pokud si přeci jen zvolíte individuální prohlídku výstavy, mají školní skupiny možnost zapůjčit si pro každého žáka zábavné kufříky plné interaktivních úkolů k výstavě.

Vydejte se do Zlína na školní výlet
Město Zlín je krásné město se zajímavou historií. Jeho minulost je spojena nejen s obuvnictvím, ale také s filmem. Návštěvu výstavy Orbis pictus můžete spojit také s prohlídkou expozice Kabinetu filmové historie. Pro školní skupiny platí nabídka partnerského vstupné, které platí současně na výstavu Orbis Pictus Play a do expozice Kabinet filmové historie.

Přesné informace o nabídce pro školy naleznete na oficiálních webových stránkách výstavy zde >>

Oficiální webové stránky výstavy naleznete na adrese www.orbis-pictus.com

Share This: