Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Připravujeme sérii recenzí učebnic pro vzdělávací obor Člověk a jeho svět – 1. období (1. – 3. třída ZŠ)

feedback-1977987_640

V článku Jak se změnily učebnice od dob revoluce? Dostačují dnešním dětem a potřebám výuky?, který vyšel v magazínu Zakatedrou.cz, jsme se dotkli problematiky učebnic. Abychom mohli čtenáře s touto problematikou blíže seznámit a poukázat na stav současných učebnic, rozhodli jsem se podrobně prozkoumat učebnice, které jsou na trhu k dispozici, a představit naši čtenářům jejich kladné a záporné stránky.

Pokusíme se objektivně zhodnotit, co nám učení podle dané učebnice přinese, v čem je její využití zbytečné nebo v čem dokonce může vyučování podle jejího obsahu uškodit. Rozhodli jsme se proto zařadit do magazínu Zakatedrou.cz sérii recenzí na učebnice určené pro vzdělávací obor Člověk a jeho svět – 1. období, které jsou na trhu k dispozici. Nechtěli bychom představovat čtenářům odborné analýzy učebnic, ve kterých je poukázáno na každý jev, každou chybičku. Rádi bychom nabídli čtenářům komplexní pohled na jednotlivé učebnice v ucelené řadě od jednotlivých vydavatelů tak, aby se pak učitelé mohli sami rozhodnout, zda si učebnice pro výuku pořídí.

Budeme rádi také za vaše postřehy a zkušenosti
Pokud máte s představovanými učebnicemi zkušenosti nebo k nim máte nějaké připomínky, budeme rádi, když své postřehy napíšete do komentářů pod recenzemi nebo pošlete na adresu redakce redakce@zakatedrou.cz.

Share This: