Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Coogle.it – jednoduchý on-line nástroj pro tvorbu myšlenkových map

Myšlenková mapa

Tvoříte rádi myšlenkové mapy? O tvorbě myšlenkových map jsme se zmiňovali již v článku Využití myšlenkových map ve výuce na 1. stupni ZŠ. Jednoduchým způsobem, jak vytvořit myšlenkovou mapu, je využití tužky a papíru. Zajímavé myšlenkové mapy lze však dělat také v elektronické podobě. Pro jejich tvorbu existuje velké množství programů a on-line aplikci. Chtěli bychom vám představit jednoduchý on-line nástroj, s jehož pomocí snadno a rychle vytvoříte přehledné mapy z jakéhokoli počítače s připojením k internetu.

O co se jedná
Coogle.it je jednoduchý internetový nástroj, který můžete využívat z jakéhokoli PC s připojením k internetu. Základní verze je zdarma, můžete si však připlatit za rozšíření. Bezplatná verze poskytuje uživatelům dostatek možností pro tvorbu zajímavých map. Jediné, co je po vás vyžadováno, je přihlášení přes váš Gmailový účet. Pokud účet nemáte, můžete si jej během chvíle vytvořit.

Kde je nástroj dostupný
Coogle.it je dostupný na stejnojmenné adrese coogle.it.

Snadné ovládání
Přidávání dalších pojmů je velice snadné. Po přejetí myší stačí jen kliknout na ikonku se symbolem plus a k danému pojmu se připojí další. Pokud klikneme na spojnici, můžeme si vybrat její barvu (bezplatná verze má omezený výběr barev).

K pojmu je možné připojit také obrázek, hypertextový odkaz nebo některou z předdefinovaných ikon.

Sdílení mapy
Kromě jednoduchého způsobu sdílení mapy na sociálních sítích je možné přizvat ostatní autory. Jednu mapu může spravovat více lidí. Lze také rozeznat, kdo provedl jaké změny.

Prezentace mapy
Pracovní prostředí lze jednoduše přepnout do modu pro prezentaci. Je možné zvětšovat obrázky, skrývat a odkrývat další rozvětvení …

Uložení mapy
Mapu si snadno můžete uložit do svého účtu. Stáhnout si ji můžete ve formátu .pdf nebo jako obrázek ve formátu .png.

Pracovní prostředí pro tvorbu zajímavých myšlenkových map je opravdu jednoduché a zvládnou to i žáci mladšího školního věku nebo počítačově méně zdatní učitelé. Elektronická podoba myšlenkových map nalezne své uplatnění například při práci s interaktivní tabulí.

Nabídka dalších nástrojů
Pokud vás představovaný nástroj příliš neoslovil, můžete si vybrat z velkého množství dalších nabídek. Tipy na zajímavé aplikace naleznete např. na adresách

http://www.havrlikova.cz/myslenkove-mapy/
http://www.zive.cz/clanky/pet-nejlepsich-nastroju-pro-tvorbu-myslenkovych-map/uvod/sc-3-a-172981-ch-91650/default.aspx#articleStart

Share This: