Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

EVROPA HROU: Hra, při které aktivně pracujete s mapou Evropy

Evropa hrou_hraci deska

Chtěli byste si zahrát vědomostní, didaktickou hru, při které neobíháte jeden obrázek stále kolem dokola, pohyb figurky nezávisí na hodu kostkou a vědomostní otázka není náhodná, ale týká se místa, na kterém právě stojí vaše figurka? Zahrajte si Evropu hrou!

O co se jedná
EVROPA HROU je didaktická hra, při které můžete procestovat celou Evropu a poznat všechny evropské státy – jejich zvyky, typické znaky a památky. Vědomostní otázky, které budete v každém městě dostávat od svého protihráče, se budou vždy týkat státu či města, ve kterém právě jste.

Cílem hry není pouze získat co nejvíce bodů za správné odpovědi, ale také navštívit 4 města, která si na začátku hry každý hráč vylosuje z balíčku 116 měst. Hráč tak pokaždé jede po zcela jiné trase a navštíví jiná evropská města.


EVROPA HROU: hrací karty

Jak se můžete pohybovat po mapě
Základním pohybem po mapě je jízda autem (vždy o 1 políčko jakýmkoliv směrem po vyznačené silnici), nebo je možné letět letadlem (přesunout figurku z města, kde je letiště, do města, kde je letiště). To, zda hráč navštíví svá vylosovaná města, závisí na jeho správných odpovědích a taktice. Mapa Evropy často pomůže „vymyslet“ správné odpovědi.

Pokud byste měli pocit, že už znáte odpovědi ke všem 580 otázkám, k EVROPĚ HROU vyšlo i rozšíření, tentokrát zaměřené na DĚJINY Evropy.


EVROPA HROU: DĚJINY

Kde je možné hru zakoupit
EVROPU HROU je možné objednat na www.evropahrou.cz. Základní hra, zaměřená na zeměpis a všeobecný přehled, stojí 649 Kč (poštovné je ZDARMA).

Share This: