Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Tip na pomůcku do třídy – Woody Víceúčelový kalendář s hodinami a barometrem

kalendář

K učivu, které se mají naučit žáci v prvních ročnících základních škol, patří také roční období, měsíce v roce a dny v týdnu. Žáci by měli mít přehled, co je dnes za den, měsíc, či roční období. Někteří učitelé s touto informací seznamují žáky pouze ústně, jiní píší dnešní datum na tabuli nebo si někteří vyrábějí své vlastní kalendáře. Chtěli bychom vám představit dřevěný Víceúčelový kalendář s hodinami a barometrem, který lze zavěsit na stěnu, a děti tak mohou mít informace o dni neustále na očích.

Jedná se o dřevěný nástěnný kalendář, na kterém je možné zaznamenat aktuální roční období, měsíc, datum, den, čas a aktuální počasí. Měsíc, datum a dny v týdnu se určují zasunutím kolíčku do příslušného otvoru. Roční období a aktuální měsíc zobrazíme správným natočením šipky. Čas se zobrazuje pomocí ručiček na klasických ciferníkových hodinách. Kalendář lze zavěsit na stěnu nebo postavit na vodorovnou plochu pomocí podstavců, které jsou také součástí balení. Přiloženy jsou také náhradní kolíčky. Náhradní kolíčky je možné polepit nálepkami, a označit tak v kalendáři významný den.

Dřevěný výrobek má tvar čtverce o rozměrech 36 x 36 cm.

Někteří učitelé si vyrábějí podobné kalendáře z papíru. Na první pohled se může zdát zbytečné vydávat peníze za věc, kterou si mohou sami vytvořit. Zakoupený kalendář však poslouží mnoho let. A pokud si učitelé sečtou čas věnovaný výrobě kalendáře, materiál, který je k jeho výrobě zapotřebí, a také často nižší kvalitu, zjistí, že peníze investované do kalendáře se vyplatí.

Myslíme si, že pro nižší ročníky 1. stupně základních škol je Woody Víceúčelový kalendář s hodinami a barometrem velmi doborou pomůckou, kterou můžeme doporučit.

Share This: