Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Andor Šándor vydává novou knihu. Radí, jak přežít teroristický útok

Jak pežít nejen teroristický útok_final.indd

Generál v záloze Andor Šándor vydává novou knihu Jak přežít teroristický útok. Podle Šándora není otázkou, jestli u nás dojde k teroristickému útoku, ale spíše kdy, kde a za jakých podmínek. Kniha je zaměřena i na další hrozby – například blackout nebo nebezpečí na internetu.

Publikace seznámí čtenáře s nejčastějšími hrozbami. „Zcela nepochybně se dá sestavit základní rámec pravidel pro každého, jak se chovat za dané situace, pokud sám není vysloveně terčem útoku,“ říká autor knihy generál Andor Šándor.

Generál ve své knize mimo jiné zmiňuje, jak se chovat třeba ve školní budově, ve které se ocitne střelec, kde je nejvhodnější se ukrýt, kdy zahájit evakuaci, jak se chovat v případě výbuchu bomby, střelby v budově nebo auta, které najíždí do lidí. Čtenář si tedy bude schopný sestavit základní pravidla, která mu pomohou zvýšit jeho šance na přežití v případě útoku. Podle Šándora štěstí přeje připraveným.

Šándor se věnuje i dalším hrozbám
Obzvlášť velké nebezpečí vidí Šándor v blackoutu. „V uplynulých šesti letech byla naše země dvakrát jen velmi malý kousek od rozsáhlého výpadku elektrické energie způsobeného její nadvýrobou větrnými elektrárnami v Severním moři,“ dodává Šándor.

Knihu vydává nové nakladatelství Autreo
Kniha Jak přežít teroristický útok bude první vydanou publikací nového nakladatelství Autreo, které založil bývalý spolumajitel Fragmentu Jan Eisler. „Po více než dvou letech jsem se vrátil do knižního businessu a chci vydávat kvalitní tituly ve spolupráci s předním autory,“ dodává.

Share This: