Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Úkol na tento měsíc – začněte nový rok s čistým stolem

Corporate employee

Jak se stát lepší a spokojenější učitelkou a učitelem? Chce to postupně, krůček po krůčku. Stanovte si jeden určitý úkol, který se budete snažit určitý čas plnit. Po čase se činnost zautomatizuje a vy budete schopni přidat si další úkol. Chceme vám pomoci a nabídnout vám každý měsíc nový úkol.

Úkol na měsíc leden – Ukliďte si stůl, zameťte si za katedrou

 

Začněte nový rok s čistým stolem. Řada učitelek má ve své kmenové třídě učitelský stůl čistý, uklizený a pěkně ozdobený. Najdou se však také takové stolky, ze kterých poházené sešity přepadávají, pastelky ve stojánku nejsou ořezané a všechny materiály jsou chaoticky přeházené. Taková učitelka potom nemůže najít zrovna to, co potřebuje, nemá tužku, kterou by mohla zapsat známku do žákovské knížky, natož aby měla místo, kde by mohla onu žákovskou knížku položit.
 

Upravený stůl je balzámem na duši. Snažte se jej ozdobit jednoduchou dekorací nebo květinou. Náhradní pastelky všech barev mějte vždy pěkně ořezané a mějte k dispozici také náhradní pera, tužky a gumy. Hromady se sešity na opravu se snažte umístit na jinou plochu než na stůl. Upravujte si a zametejte také za katedrou. Katedra a její okolí je váš výsostný prostor, kam by po vzájemné domluvě mohla mít i uklizečka vstup zakázán. Pokud se ve třídě střídá více vyučujících, vyhraďte jim prostor na uležení věcí a dohlédněte, aby psací stůl opouštěli ve stejném stavu, jako k němu přicházeli. Pěkně upravený pracovní stůl určitě uvítají a ocení nejen vaši žáci.
 

Uvidíte, že v průběhu měsíce se uklízení stolu a jeho okolí bude stávat čím dál více automatické.
 

No a pokud již máte svůj stůl uklizený a berete to jako samozřejmost, máte pro tento měsíc splněno.

Share This:

Creative Commons License
Úkol na tento měsíc – začněte nový rok s čistým stolem by administrator is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International