Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Pořádejte burzu sportovních potřeb, hraček, oblečení …

childrens-shoes-1035488_1920

Doby, kdy dětem stačilo pár kousků oblečení, autíčko a okopaný balón jsou nenávratně pryč. Každé dítě má mnoho hraček, oblečení a potřebuje na každý sport jiné vybavení … Děti však rychle rostou, jejich záliby se mění a potřebují zase jiné věci. Ale kde vzít na nové věci peníze? Rodiče řeší problémy, kde vzít na nové věci místo? Stále oblíbenější se tak stávají burzy dětského oblečení a dětských potřeb. Vyjděte i vy rodičům vstříc a uspořádejte na vaší škole burzu. Ocení ji ale nejen rodiče, ale i vedení školy, protože výdělek z této akce můžete využít třeba na zvelebení vaší školy.

Kdo burzy pořádá?
Pořadatelé burz s dětským oblečením a potřebami jsou různí, třeba mateřská centra, mateřské školky, základní školy, soukromé subjekty … Právě školy mají výhodu při pořádání v tom, že mají k dispozici vhodné prostory, např. tělocvičnu, kde se všechno prodávané zboží pěkně vejde.

Jakým způsobem se prodává?
Obvyklé jsou dva osvědčené způsoby prodeje.

Pro pořadatele jednodušším způsobem je pronájem prodejního stolku každému prodávajícímu za stanovený poplatek (poplatek je vždy stejný bez ohledu na zisk). Prodávající si potom už vše organizuje podle svých potřeb.

Další, ale pro pořadatele náročnější možností, je hromadný prodej. Před samotným prodejem přinesou prodejci zboží společně se seznamem, na kterém jsou uvedeny ceny za jednotlivé položky. Poté pořadatelé všechny kusy označí a roztřídí. Práci pořadatelům ulehčí i to, když se prodávající předem pomocí emailu nebo telefonu přihlásí k prodeji, obdrží svoje číslo nebo značku, pod kterou budou své věci prodávat, a sami označí zboží podle daných pokynů. Po ukončení burzy dostanou prodávající peníze za prodané věci nebo se jim neprodané zboží vrátí.

Jak dlouho burza trvá?
Většinou je burza rozdělena na tři časové úseky. První částí je příjem zboží, poté následuje prodej zboží a nakonec odevzdání peněz nebo vrácení zboží. Někteří pořadatelé stihnou vše za jeden den, někteří mají na každý časový úsek vyhrazen jeden den. Opravdu velké burzy pak trvají i týden.

Lze na takové burze vydělat?
Pořadatelé si většinou určují poplatky za prodejní místo nebo za vloženou věc. Někdy také přidávají poplatek za prodanou věc. V současnosti se cena za prodejní místo většinou pohybuje kolem 50,- Kč. Poplatek za jednu vloženou věc se většinou pohybuje mezi 1,- až 10,- Kč, stejně tak za prodanou věc. Poplatek může být také určen procentuálně z ceny.

Burzy se v současnosti stávají stále populárnějšími. Spokojení bývají prodávající, nakupující i pořadatelé.

Potřebujete s pořádáním burzy poradit?
Pokud máte nějaké dotazy ohledně pořádání burzy, můžete se obrátit na MC Klubíčko Vacenovice, které již několik let pořádá burzu na jaře a na podzim. Jeho zástupci našim čtenářům rádi poradí a zodpoví případné dotazy. Pro komunikaci dáváme k dispozici mail klubickovacenovice@seznam.cz

Přikládáme také vzorový formulář pro vyplnění položek, které prodávající prodává. K dispozici zde>>

Share This: