Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Květnové vydání magazínu Zakatedrou.cz se zaměřuje především na práci s mapou a orientaci v prostoru

logo_f

Protože na květnové dny v období od 23.5. 2018 do 29.5. připadají Světové dny orientace v přírodě (WOD), rozhodli jsme se velkou část květnového vydání magazínu Zakatedrou.cz věnovat práci s mapou a orientaci v prostoru u žáků mladšího školního věku.

Práce s mapami a plány je součástí výuky na 1. stupni základních škol. Ne všechny učebnice prvouky jí však věnují dostatečnou pozornost. A přitom práce s mapou žáky velmi baví a dokáží s ní jednoduše pracovat již v předškolním věku.

V květnovém vydání magazínu Zakatedrou.cz se opět věnujeme také 100. výročí založení Československa, neboť právě v květnových dnech bude na brněnském výstavišti probíhat Festival RE:PUBLIKA.

Jaro je v plném proudu a žáky to táhne ven do přírody, můžete s mapou v ruce zkoumat okolí školy nebo vyrazit do některého z areálů pevných kontrol, kde si všichni zájemci mohou kdykoli a zdarma vyzkoušet orientační běh. Tyto i další informace si můžete přečíst v květnovém vydání.

Share This: