Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Buchta do sborovny

coffee-1137687_640

Jak upevnit vztahy mezi kolegy a zpříjemnit si chvíle ve sborovně? A pokud je škola malá a nedisponuje sborovnou, tak jen tak mezi dveřmi? Jedním ze způsobů je upéct dobrou buchtu a nabídnout ostatním kousek ke kávičce či čaji. A kde vzít na takovou buchtu výborné a osvědčené recepty? Každého, kdo se u nás zastaví na kafíčko a poskytne nám rozhovor, prosíme o tip na nějaký dobrý moučník nebo buchtu, kterou by si naši čtenáři mohli upéct a zpříjemnit si tak chvíle ve sborovně.

Paní Nina Suchomelová doporučila:

Rychlý jablečný koláč

4 vejce
1 hrnek pískového cukru
2 lžičky kakaa
½ hrnku oleje
4 hrnky jablek pokrájených na kostičky
4 lžíce opraných rozinek
hrst nasekaných vlašských ořechů
½ lžičky skořice
2 hrnky polohrubé mouky
1 balíček prášku do pečiva (nebo vinný kámen)
tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu (nebo pečící papír)

Vejce, cukr, kakao a olej vyšleháme ručním šlehačem do pěny. Přidáme jablka, rozinky, ořechy a skořici. Nakonec přisypeme prosátou mouku s práškem do pečiva. Těsto vylejeme na plech a pečeme v předehřáté troubě na 180°C 30-45 minut. Na závěr můžeme pocukrovat nebo pocákat čokoládovou polevou. Dobrou chuť.

Paní Dagmar Urbancová doporučila:

Buchta z misky

4 lžíce hladké mouky
1/2 prášku do pečiva
4 lžíce moučkového cukru
2 lžíce Granka
1 vejce
3 lžíce oleje
3 lžíce mléka

Vše se promíchá. Misku (může být i půl litrový hrnek) vytřeme olejem, vysypeme hrubou moukou a vlijeme tam těsto. Na mikrovlnce nastavíme nejvyšší teplotu (většinou 700 W) a „pečeme“ 3 a 1/2 minuty.

Dále záleží na Vás, zda ji prokrojíte a namažete krémem či marmeládou, zda dáte nějakou polevu, nebo jen tak pocukrujete.

Share This:

Creative Commons License
Buchta do sborovny by administrator is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International