Měsíčník (nejen) pro učitele 1. stupně ZŠ. Vychází vždy 5. den v měsíci. !!UPOZORNĚNÍ !! - v červenci a srpnu magazín NEVYCHÁZÍ

Vzdělávací aplikace pro virtuální realitu „VR přecházení“ děti nadchne

01_uvod

Naučte děti ve virtuální realitě (ve 3D brýlích Cardboard s vaším chytrým telefonem), jak správně a bezpečně přecházet přes silnici. Slyšíte slovo virtuální realita poprvé nebo nevíte, co přesně si pod tímto pojmem představit? Zajímá vás, co to jsou 3D brýle Cardboard? Odpovědi na tyto a další otázky týkající se virtuální reality naleznete v článku Virtuální realita vytváří iluzi reálného světa

Animovaní průvodci (tučňáci) během cesty do školy a na pláž naučí děti, jak správně přecházet přes silnici u autobusové zastávky, na vybraných křižovatkách a zvládání nebezpečných situací na přechodech.

Aplikace je plně namluvena, tj. nepotřebuje další výklad nebo vysvětlování. Je vhodná i pro děti, které ještě neumí číst.

Aplikace je určena pro běžné mobilní telefony s operačním systémem Android (odkaz na aplikaci) a iOS, podporující 3D brýle Cardboard. Ovládání je velmi jednoduché a nepotřebuje předešlé znalosti a zkušenosti s 3D brýlemi.

Díky chytrým mobilním telefonům, které mají čidla pro změnu polohy, využívá také tato aplikace otáčení hlavy uživatelů. Uživatel může přejít přes přechod, až správně otočí svoji hlavu a podívá se, zda mu na přechodu nehrozí žádné nebezpečí. Virtuální realita je téměř opravdová a dítě má pocit, jako by bylo součástí reálné situace. Aplikaci jsme s dětmi vyzkoušeli a všechny velmi bavila.

Aplikace vznikla v rámci projektu Bezpečné cesty.cz, který zahrnuje jeden z nejnavštěvovanějších portálů o dopravní bezpečnosti v ČR – www.bezpecnecesty.cz a další mobilní aplikace „Animovaná dopravní výchova“ – chodec, cyklista, cestující, „Autoškola” – vše pro zájemce o řidičské oprávnění na osobní automobily a „Doprava“ – aktuální dopravní informace na mapě České republiky.

Cílem projektu Bezpečné cesty.cz je zvyšovat dopravní bezpečnost v ČR a minimalizovat počet dopravních nehod a jejich následků.

Partnery projektu jsou ŠKODA AUTO, Policie ČR a Horská služba ČR.


Share This: